Trwa ładowanie...
29-12-2011 14:10

Piją więcej od nas!

Piją więcej od nas!Źródło: Thinkstockphotos
dor2bkw
dor2bkw

Wielu z nas, mając dość jesiennej szarówy za oknem i cierpiąc na brak słońca, postanawia podładować akumulatory i wybrać się na grudniowo-styczniowy urlop do ciepłych krajów. Plaża, ciepłe morze i drinki z palemką - czego chcieć więcej w zimę? Z tymi drinkami radzimy jednak uważać i przede wszystkim pilnować swojej... kobiety.

Australijscy naukowcy wzięli pod lupę ilości alkoholu spożywane przez pary na wakacjach - wiadomo, że podczas urlopu z reguły pojawia się więcej okazji zarówno do "posączenia", jak i ostrego imprezowania z hektolitrami alkoholu. Jakież jednak było ich zdziwienie, kiedy okazało się, że to wcale nie mężczyźni dzierżą urlopowo-alkoholową palmę pierwszeństwa...

O ile większość kobiet na co dzień nie wykracza poza liczbę 15 jednostek alkoholu tygodniowo, to na wakacjach liczba pań lubiących zajrzeć do kieliszka POTRAJA SIĘ. Dwie trzecie z nich motywuje urlopowe spożywanie alkoholu chęcią dobrej zabawy.

Dla porównania - wśród mężczyzn taki skok jest mniejszy. Liczba pijących mężczyzn na wakacjach jest dwa razy większa (w porównaniu do normalnego tygodnia pracy i weekendu).

dor2bkw

Intensywniejsze spożywanie alkoholu na wakacjach pod palmami tłumaczy się dla obu płci tak samo - luźniejsza atmosfera, słoneczna pogoda i chęć integracji ze znajomymi. Naukowcy znaleźli jednak również wytłumaczenie, dlaczego na urlopie pije aż tak wiele kobiet. Według Roba Moodie z Uniwersytetu w Melbourne to żadna niespodzianka - już od dekady można zaobserwować tendencję częstszego spożywania alkoholu wśród kobiet, a nawet skłonności do picia w nadmiarze. I to bardziej niż mężczyźni!

Z czym jest to związane? Oczywiście z emancypacją i równouprawnieniem - coraz częściej kobiety zarabiają tyle samo lub nawet więcej niż mężczyźni, coraz częściej również spędzają wolny czas w taki sam jak oni sposób - czyli np. pijąc. Tym samym stały się również celem kampanii reklamujących napoje alkoholowe jako potencjalne klientki i niezagospodarowana dotąd nisza.

Co zalecają naukowcy i lekarze? Oczywiście umiar. Wiadomo jednak, że z tym może być ciężko. Proponują kobietom robić przerwy między kolejnymi porcjami alkoholu, jeść podczas picia, a także uzupełniać często płyny sporymi ilościami wody mineralnej. Warto również, żeby w towarzystwie był ktoś, kto będzie czuwał i opiekował się drinkującą damą. Z racji na to, że faceci piją mniej i mają mocniejszą głowę, chyba nie trzeba dodawać, że chodzi o Ciebie...

KP/PFi

dor2bkw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dor2bkw