Trwa ładowanie...
21-08-2015 13:34

Pijani rosyjscy żołnierze terroryzowali miasto

Pijani rosyjscy żołnierze terroryzowali miastoŹródło: East News
d1p42f0
d1p42f0

Z czym typowemu Europejczykowi kojarzy się Rosja? Pytanie jest retoryczne, a odpowiedź prosta - z wojskiem i wódką. Gorzej, kiedy te dwa czynniki zaczynają się przeplatać. Ośmielimy się postawić tezę, że nie ma nic gorszego niż pijani rosyjscy żołnierze. Szczególnie, kiedy dysponują oni ciężkim sprzętem.

Niedawno przekonali się o tym mieszkańcy syberyjskiego miasta Czyta, którzy na własnej skórze doświadczyli iście kozackiej fantazji pijanych rosyjskich sołdatów.

O sprawie poinformował policję jeden z mieszkańców, który był świadkiem, jak ledwo trzymający się na nogach wojskowy, po wyjściu ze sklepu wsiadł do wozu bojowego piechoty i odjechał. Według słów postronnych obserwatorów, kierowca transportera opancerzonego miał spore problemy nie tylko z poruszaniem się, ale także z przestrzeganiem podstawowych zasad ruchu drogowego. Co warto dodać, pojazd jechał na wstecznym biegu, za nic mając pasy, krawężniki czy znaki drogowe.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali wóz bojowy. Jak się okazało, maszynę obsługiwało dwóch oficerów rosyjskiej armii - obaj byli w stopniu majora.

d1p42f0

Panowie oficerowie odpowiedzą nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale również za narażenie sprzętu wojskowego na uszkodzenie, a także za złamanie rozkazu. Jak bowiem podaje rosyjski portal lifenews.ru, transporter opancerzony miał wziąć udział w manewrach, ale w drodze na poligon żołnierze postanowili opuścić kolumnę maszyn i udać się na przejażdżkę po mieście.

Jak poinformowała służba prasowa Wschodniego Okręgu Wojskowego, obaj panowie zostaną dyscyplinarnie zwolnieni ze służby.

Co ciekawe, przypadek z Czyty nie jest odosobniony. Kilka lat temu głośno było o czołgistach, którzy pod wpływem alkoholu najpierw pobłądzili w drodze na manewry, a następnie stracili panowanie nad swoją maszyną, taranując zabudowania gospodarcze i ostatecznie dom w jednej z rosyjskich wiosek. Tym razem, dzięki przytomności świadków, obeszło się bez większych strat.

d1p42f0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p42f0