Trwa ładowanie...
Ciekawostki

"Pitbull" ponownie zmiażdżył konkurencję

Share
"Pitbull" ponownie zmiażdżył konkurencję
Źródło: mat. producenta
d4emjfz

"Pitbull. Nowe porządki" podbija kina. Film do tej pory zobaczyło ponad 555 tysięcy widzów, a w ten weekend pokonał frekwencyjnie nominowaną do Oscara w 12 kategoriach "Zjawę" z Leonardo DiCaprio w roli głównej - film, który zdobył trzy Złote Globy.

Piotr Guszkowski z Gazety Wyborczej pisze o "bardzo udanym debiucie Piotra Stramowskiego": "Vega ma zarówno ucho do dialogów z ulicy, jak i nosa do obsady. Dzięki temu_ Pitbull. Nowe porządki_ barwnymi postaciami stoi". Powierzając główną rolę debiutującemu Stramowskiemu, Vega stworzył nową ikonę kina policyjnego. Natomiast partnerująca mu Maja Ostaszewska, grając na przekór swojemu dotychczasowemu emploi, "urzeka w roli byłej żony gangstera (...), nie sposób jej nie polubić" - dodaje krytyk.

Vega stara się proponować aktorom role, które są odległe od tego, z czym kojarzą się na co dzień: "Nie są tu obsadzeni 'po warunkach' i myślę, że to zaskakujące kreacje, które dadzą widzom coś, czego nie dostali w żadnym innym filmie. Udało się obsadzić Bogusława Lindę, Agnieszkę Dygant, czy Maję Ostaszewską w zaskakujących rolach, jakich nie tworzyli wcześniej. Wyszło to kapitalnie. Często aktor marzy o tym, by zagrać kogoś, kto jest jak najdalej od niego, jeśli chodzi o osobowość i fizyczność. Dało to znakomite efekty", mówi reżyser.

d4emjfz

Co jeszcze powoduje, że film już drugi tydzień znajduje się na pierwszym miejscu boxoffice'u? Jak twierdzi Vega temat policyjny będzie wieczny. A w polskim kinie dawno takiego mocnego filmu nie było. Zgłębiając świat przestępczy reżyser zrobił szczegółową dokumentację. "Mięsiste dialogi i mocne tempo" (Piotr Guszkowski, Gazeta Wyborcza) sprawiają, że "Pitbull. Nowe porządki" zachwyca nie tylko widzów, ale i krytyków. "Wciąga bez reszty!" (Maciej Misiorny,_ Tele Tydzień), "zjednał mnie swą niesłychaną energią" (Jacek Szczerba, _Gazeta Wyborcza), "to filmowa ekstraklasa" (Sylwia Krasnodębska, Gazeta Polska Codziennie), "to mocne kino sensacyjne, nawiązujące do stylistyki Martina Scorsese" (Dariusz Pawłowski, Dziennik Łódzki).

Patryk Vega w sposób bezkompromisowy ukazuje życie policjantów, a także po raz pierwszy odsłania przed nami świat gangsterów. "Pitbull. Nowe porządki" to nowe spojrzenie na policję i przestępczość. Poza Piotrem Stramowskim na ekranie zobaczymy Bogusława Lindę w roli równie mocnej jak postać Franza Maurera z "Psów". Wraz z filmem powraca znany fanom "Pitbulla" Gebels (Andrzej Grabowski), Igor (Paweł Królikowski) i Barszczyk (Michał Kula), a także gwiazda serialu "Służby specjalne" - Krzysztof Czeczot. W zaskakujące kreacje postaci kobiecych poza Mają Ostaszewską wcieliły się: Agnieszka Dygant, Anna Mucha, Beata Kawka, Anna Karczmarczyk oraz Julia Pogrebińska.

Producenci: Emil Stępień, Patryk Vega. Producent wykonawczy: Ent One Investments Sp. z o. o. sp. k.

d4emjfz

Podziel się opinią

Share
d4emjfz
d4emjfz