Trwa ładowanie...
d3vkdny
Ciekawostki

Piwo zapobiega rakowi!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piwo zapobiega rakowi!
(Jupiterimages)
d3vkdny

Panowie jeśli jeszcze nie macie idealnej wymówki do picia piwa, zaraz będziecie ją mięli. Koniec z wyświechtanymi tekstami typu: „poprawia apetyt”, „jest bardzo pożywne” czy „piję tylko dla towarzystwa”. Już niedługo będziecie mogli powiedzieć z dumą: „Kochanie! Ja się nie upijam, ja zapobiegam rakowi!”

Naukowcy z niemieckiego Centrum Badań nad Rakiem, wzięli niedawno pod lupę piwo. I co z tego wyszło? Otóż wiele dobrego. Odkryli, że zawarty w chmielu piwnym związek – xanthohumol - blokuje reakcje chemiczną prowadzącą do raka prostaty.

W czasie choroby podaje się leki, które działają w podobny sposób. Prowadząca badania dr Clarissa Gerhausa powiedziała: „Mamy nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli zademonstrować, że xanthohumol zapobiega rozwojowi raka prostaty, najpierw na zwierzętach, a następnie na ludziach, niestety wciąż jesteśmy w fazie badań.”

d3vkdny

Xanthohumol jest silnym przeciwutleniaczem, który można również znaleźć w owocach i przyprawach. Wcześniej uważano, że xanthohumol może zmniejszyć u kobiet niebezpieczeństwo zachorowania na raka piersi.

Tak więc panowie, póki nie wiemy nic na pewno, nie polecamy jeszcze wykupywać wszystkich butelek piwa w sklepach. Uczulamy jednak na mądrość pewnego rodzimego przysłowia: „Przezorny zawsze ubezpieczony!".

d3vkdny

Podziel się opinią

Share
d3vkdny
d3vkdny