ycipk-2mklo3
Ciekawostki

Piwo zapobiega rakowi!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piwo zapobiega rakowi!
(Jupiterimages)
ycipk-2mklo3

Panowie jeśli jeszcze nie macie idealnej wymówki do picia piwa, zaraz będziecie ją mięli. Koniec z wyświechtanymi tekstami typu: „poprawia apetyt”, „jest bardzo pożywne” czy „piję tylko dla towarzystwa”. Już niedługo będziecie mogli powiedzieć z dumą: „Kochanie! Ja się nie upijam, ja zapobiegam rakowi!”

Naukowcy z niemieckiego Centrum Badań nad Rakiem, wzięli niedawno pod lupę piwo. I co z tego wyszło? Otóż wiele dobrego. Odkryli, że zawarty w chmielu piwnym związek – xanthohumol - blokuje reakcje chemiczną prowadzącą do raka prostaty.

W czasie choroby podaje się leki, które działają w podobny sposób. Prowadząca badania dr Clarissa Gerhausa powiedziała: „Mamy nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli zademonstrować, że xanthohumol zapobiega rozwojowi raka prostaty, najpierw na zwierzętach, a następnie na ludziach, niestety wciąż jesteśmy w fazie badań.”

ycipk-2mklo3

Xanthohumol jest silnym przeciwutleniaczem, który można również znaleźć w owocach i przyprawach. Wcześniej uważano, że xanthohumol może zmniejszyć u kobiet niebezpieczeństwo zachorowania na raka piersi.

Tak więc panowie, póki nie wiemy nic na pewno, nie polecamy jeszcze wykupywać wszystkich butelek piwa w sklepach. Uczulamy jednak na mądrość pewnego rodzimego przysłowia: „Przezorny zawsze ubezpieczony!".

Polub WP Facet
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2mklo3

ycipk-2mklo3
ycipk-2mklo3