Trwa ładowanie...
d1oxm1v

Plecaki i torby na laptopa. Nie uszkodzi się podczas podróży

Podróżowanie z laptopem może być niekomfortowe nie tylko dla ciebie, ale również dla sprzętu. Jadąc pociągiem, autobusem czy nawet własnym samochodem, zawsze ryzykujesz uszkodzenie sprzętu. Dlatego warto się zabezpieczyć.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zawsze będziesz mieć swój sprzęt pod ręką
Zawsze będziesz mieć swój sprzęt pod rękąŹródło: Shutterstock.com
d1oxm1v

Odpowiednia torba lub plecak z dostosowanymi do rozmiaru sprzętu kieszeniami z powodzeniem sprawdzą się nie tylko podczas wakacyjnych podróży. Warto mieć przy sobie coś, co pomoże w codziennym funkcjonowaniu.

Torba czy plecak?

Wszystko zależy od twojego stylu i tego, jaka opcja będzie dla ciebie wygodniejsza. Torba to dobry wybór dla osób, które w pracy muszą przykładać szczególną wagę do swojego wyglądu – jeśli więc często podróżujesz i spotykasz się z klientami na mieście, lepiej nie brać ze sobą plecaka. Z drugiej strony osoba bez takich ograniczeń może uznać, że noszenie plecaka jest bardziej wygodne i nie obciąża kręgosłupa.

Największą zaletą torby na laptopa jest jej dopasowanie. Przy odrobinie szczęścia znajdziesz produkt, którego główna kieszeń jest idealnie dopasowana do wielkości twojego notebooka. Niektóre torby są nawet specjalnie zaprojektowane do konkretnych modeli laptopów. Z drugiej strony dopasowanie nie zawsze będzie zaletą. Mniej miejsca oznacza, że nie będziesz w stanie nieść w torbie dodatkowych przedmiotów czy komponentów i trzeba będzie zabrać ze sobą inną torbę lub walizkę.

  Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Plecak ma o wiele większą pojemność niż torba, pozwala na przenoszenie w środku wielu dodatkowych rzeczy, a przy tym nie nadwyręża kręgosłupa. Doskonale nadaje się do przenoszenia dużych, ciężkich i nieporęcznych laptopów. Z drugiej strony, jeśli nie jest wypakowany po brzegi, możesz mieć problem z przemieszczającymi się przedmiotami, które mogą uderzać o laptopa podczas marszu, w efekcie powodując uszkodzenie sprzętu. By się przed tym ustrzec, warto wybrać plecak, który wyposażono w specjalną kieszonkę na komputer. Osłoni go i unieruchomi na czas podróży.

Jaki materiał wybrać

To już indywidualna kwestia każdego posiadacza sprzętu. W przypadku toreb warto postawić na skórę – sztuczną bądź naturalną – podczas gdy w przypadku plecaków dominującymi materiałami są nylon lub poliester. Zadaniem torby jest ochrona nie tylko przed uszkodzeniami, ale również negatywnymi warunkami atmosferycznymi, na przykład deszczem. Materiał tego typu nie uchroni delikatnego sprzętu przed zalaniem, ale z drugiej strony byle mżawka nie spowoduje spięcia w obwodach.

Niezależnie od wybranego materiału musisz mieć pewność, że będzie on wysokiej jakości. Przy zakupie lepiej nie kierować się niską ceną, w przeciwnym wypadku możesz otrzymać produkt, który nie spełni wszystkich twoich oczekiwań lub co gorsza zepsuje się w najmniej oczekiwanym momencie.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1oxm1v

Podziel się opinią

Share
d1oxm1v
d1oxm1v