Trwa ładowanie...
Ciekawostki

Po rocznej przerwie Match Racing powraca do Kamienia Pomorskiego!

Share
Po rocznej przerwie Match Racing powraca do Kamienia Pomorskiego!
Źródło: WP.PL
d3be56p

W najbliższy weekend odbędą się regaty Marina Kamień Pomorski Match Race w ramach cyklu Polish Match Tour zaliczanego do Pucharu Świata ISAF. Na starcie pojawią się profesjonalne załogi z czołówki rankingu światowego ISAF, które walczyć będą o kwalifikację do Mistrzostw Świata Alpari World Match Racing Tour 2014 (WMRT Qualifier). To już drugie regaty kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata w Polsce. Pierwsze odbyły się w ramach regat Szczecin Match Race na przełomie maja i czerwca.

Marina Kamień Pomorski Match Race zostanie rozegrany w dniach 18-20 lipca na Zalewie Kamieńskim, z bazą w Marina Kamień Pomorski przy al. Mistrzów Żeglarstwa 2. 17 lipca przeprowadzone będą oficjalne treningi na tym samym akwenie. W ciągu 3 dni wyścigów tuż przy molo w Kamieniu Pomorskim planowane jest rozegranie ponad 60 wyścigów w tym faza eliminacyjna - tzw. Round Robin oraz dodatkowo półfinały i finały w systemie play-off. Regaty sędziować będzie międzynarodowa grupa 10 arbitrów i sędziów m.in. z Włoch, Niemiec, Francji, Finlandii oraz Polski.

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi że wracamy do pięknej i nowoczesnej mariny w Kamieniu Pomorskim. To fantastyczny obiekt i doskonały akwen, na którym możemy przeprowadzić wyścigi tuż koło brzegu, przy molo - tak aby kibice mogli śledzić wyścigi z bezpośredniej bliskości." - podsumowuje Maciej Cylupa, dyrektor cyklu.

d3be56p

Ponadto w ramach wspierania lokalnych społeczności organizatorzy regat wraz z Kamieńskim TBS Kwartał Dominikański przygotowali szereg aktywności brzegowych, a także rejsy na wodzie otwarte dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy i sponsor regat podejmują takie działania z nadzieją że przybliżą żeglarstwo mieszkańcom i turystom Kamienia Pomorskiego.

Organizatorem regat jest MT Partners - Polish Match Tour, MKŻ Opti Kamień Pomorski i Yacht Klub Polski Szczecin, a partnerami imprezy są TBS Kwartał Dominikański, Marina'Club, Pomorze Zachodnie, Subaru Import Polska, Polskie LNG i D.A.D Sportswear - oficjalny dostawca odzieży kadry narodowej PZŻ.

Polish Match Tour (PMT) to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany od 2007 roku. W sezonie 2014 cykl składa się 6 imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Świnoujściu i Kamieniu Pomorskim. Bazą regat jest przystań Marina Club w Szczecinie. Regaty zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W 2014 r. rozgrywana jest ósma edycja cyklu. Cykl objęty jest patronatami Ministra Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydenta Miasta Szczecin.

(ac/mat.pras)

d3be56p

Podziel się opinią

Share
d3be56p
d3be56p