Trwa ładowanie...
17-03-2011 15:38

Pocałunki są zdrowe!

Pocałunki są zdrowe!Źródło: Thinkstockphotos
d3tdka0
d3tdka0

O tym, że całowanie jest zazwyczaj przyjemne nie trzeba nikogo przekonywać. Najlepiej, by całować osobę, przy której nie trzeba zamykać oczu i w dodatku taką, do której żywi się uczucie.

Czerpiąc erotyczną i uczuciową satysfakcję z pocałunków, warto dodatkowo poprawić sobie humor, zdając sobie sprawę z szeregu zdrowotnych korzyści, jakie niesie za sobą ta przyjemna aktywność ust i języka"

Po pierwsze: Osoby, które całują codziennie rano na "do widzenia" swoich partnerów żyją średnio o 5 lat dłużej niż ci, którzy tego nie robią. Pocałunek w tym wypadku to namacalny dowód przedłużającej życie miłości.

Po drugie: Intensywne całowanie angażuje aż 30 mięśni twarzy, co zapobiega utracie przez nie elastyczności, a tym samym sprawia, że dłużej będziesz piękny i gładki, a Twoje policzki i broda nie będą wyglądały jak u psa rasy shar-pei.

Po trzecie: Pocałunki są doskonałym lekarstwem na stres. Pełne namiętności całusy sprawiają, że obniża się poziom kortyzolu - hormonu stresu we krwi, a całe ciało rozluźnia się, otwierając na przyjemność.

d3tdka0

[

]( #opinions )

Po czwarte: Całowanie doskonale wpływa na sprawy sercowe. I to dosłownie. Intensywne pocałunki sprawiają, że dzięki lekko zwiększonemu poziomowi adrenaliny we krwi serce przepompowuje jej więcej, co poprawia jego kondycję (i przepustowość). W długotrwałej perspektywie czasowej całowanie poprawia stan naczyń krwionośnych, obniża ciśnienie krwi i cholesterol.

Po piąte: Podczas całowania do krwi wydzielają się spore ilości uszczęśliwiających endorfin, które są 200 razy silniejsze od morfiny.

d3tdka0

Po szóste: Podczas całowania spalasz dodatkowe kalorie - 5 sekund całowania to spalenie 12 kcl. Ponadto dzięki częstemu oddawaniu się tej przyjemności, pobudzasz przemianę materii.

[

]( #opinions )

Po siódme: Całowanie się sprawia, że do śliny wydzielane są naturalne antybiotyki. Tym samym, mimo że sama czynność jest higienicznie ryzykowna, staje się bezpieczna, a Ty masz lepszą ochronę przed infekcjami. Jednocześnie substancje te działają przeciwbólowo.

d3tdka0

Po ósme:Pocałunki sprawiają, że zapominasz o nieprzyjemnościach, znika zdenerwowanie i niepokój. A to wszystko za sprawą oksytocyny - hormonu łagodności i spokoju, który wydzielany jest do krwi podczas całowania.

Po dziewiąte:Podczas całowania się nasz mózg nieświadomie analizuje, czy pasujemy do osoby, z którą się całujemy, co nieznacznie ułatwia życiowe wybory, a tym samym oszczędza stresu i rozczarowań.

[

]( #opinions )

Po dziesiąte: Jeśli nie przekonują cię argumenty o powyższych korzyściach zdrowotnych wynikających z całowania, może przekona Cię bardziej praktyczne i natychmiastowe działanie pocałunków - to skuteczny sposób na czkawkę.

d3tdka0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tdka0