Trwa ładowanie...
28-01-2011 10:06

Podczas orgazmu nie krzyczy

Podczas orgazmu nie krzyczy
d1lyzw5
d1lyzw5

Czy krzyki erotyczne typ "och" itp. są pozorowane czy też są okrzykami, które wydają kobiety, gdy jest im dobrze podczas stosunku. Moje pytanie kieruję dlatego, iż moja narzeczona nie wydaje tych okrzyków, mimo iż ma orgazm. Proszę o odpowiedź.

Odpowiedź:

Sposób ekspresji seksualnej i przeżywania orgazmu jest cechą bardzo zindywidualizowaną. Część kobiet będzie przeżywała orgazm dosyć ekspresyjnie, wyrażając to przez krzyki, westchnienia czy wbijanie palców w plecy partnera, inne zaś skupią się na sobie i przeżywanej przyjemności i nie będą odczuwały potrzeby dzielenia się informacjami o swojej seksualnością z sąsiadem za ścianą. Wiele zależy od osobowości kobiety: panie ekstrawertyczne będą miały tendencję do eksponowania swoich przeżyć, zaś panie introwertyczne będą raczej skłonne do zachowywania ich dla siebie i ewentualnie partnera. Proszę nie martwić się brakiem okrzyków narzeczonej, gdyż nie są one ani warunkiem orgazmu ani nie są żadnym wskaźnikiem intensywności orgazmu czy satysfakcji ze współżycia.

Radosław Jerzy Utnik - psycholog-seksuolog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

d1lyzw5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lyzw5