Trwa ładowanie...
05-05-2011 13:21

Podniecony bez erekcji?

Podniecony bez erekcji?
d4i6zam

Kiedy mój partner mnie tam całuje, wtedy jego penis mięknie. Mówi mi, że jest podniecony, ale widzę, że nie jest. Jednak nadal chcę to robić? Czy mężczyzna może być podniecony, ale nie mieć erekcji?

Odpowiedź

Podniecenie seksualne mężczyzny nie zawsze wiąże się z erekcją członka. Erekcja jest typową i fizjologiczną reakcją na przeżywanie podniecenia, ale zdarzają się też sytuacje, że wraz ze wzrostem pobudzenia i podniecenia seksualnego mężczyzna traci erekcję. Przyczyny utraty erekcji przy podnieceniu seksualnym mogą wiązać się z niemożnością utrzymania erekcji przez dłuższy czas na skutek niedomagań układu krążenia, mogą być też wynikiem przeżywania przez mężczyznę silnych emocji związanych z realnością kontaktu seksualnego. Sytuacja utraty erekcji w chwili podniecenia jest zazwyczaj stresująca dla mężczyzny, gdyż jego wpływ na zaistnienie, utrzymanie czy utratę erekcji jest bardzo mocno ograniczony. Nie pisze Pani, czy erekcja powraca w przypadku powrotu do innego typu pieszczot i czy opisana sytuacja utrudnia lub uniemożliwia Państwu odbycie satysfakcjonującego stosunku.

Jeśli nie wiąże się to z trudnościami w pożyciu - proponuję nie przykładać do zaistniałej sytuacji zbyt dużej wagi. Przydałoby się jednak przeprowadzić u męża kilka badań profilaktycznych (takich jak badanie ciśnienia tętniczego krwi i badanie laboratoryjne krwi w kierunku oznaczenia poziomu cholesterolu i trójglicerydów), gdyż trudności z erekcją mogą być pierwszym zwiastunem chorób układu krążenia. Ich wczesne wykrycie i odpowiednie leczenie może uchronić mężczyznę przed zawałem serca.

Radosław Jerzy Utnik - psycholog-seksuolog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

d4i6zam
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i6zam