Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany Skin 79

Podstawowa męska pielęgnacja – krok po kroku

Już od dawna dbanie o siebie nie jest domeną wyłącznie kobiet. Panowie coraz częściej i chętniej sięgają po kosmetyki, które pomagają im wyglądać lepiej, młodziej i zdrowiej. Jak więc powinna wyglądać codzienna pielęgnacja twarzy i ciała każdego mężczyzny, która nie zajmie mu więcej niż kwadrans podczas codziennej higieny? Oto kilka ważnych kroków.

 Źródło: materiały partnera
d1q2096

Regularny prysznic i dodatkowy peeling

Jak wiadomo podstawą higieny jest codzienny prysznic. Aby jednak nasza skóra była dokładnie oczyszczona i mogła swobodnie oddychać warto raz na kilka dni dołączyć do niego peeling. Można kupić wiele dobrych produktów z tej gamy przeznaczonych stricte dla mężczyzn lub zrobić go samemu w domu!

Nawilżenie skóry!

Po każdej kąpieli ważnym elementem pielęgnacji jest także zastosowanie intensywnie działającego balsamu. Nada od blasku, jędrności i przede wszystkim odżywi skórę, przez co będzie w dużo lepszej kondycji!

Mycie głowy i pielęgnacja włosów

Zdecydowana większość mężczyzn ma krótkie włosy, które według wielu wystarczy po prostu umyć. Panowie również powinni regularnie nakładać odżywkę do włosów, która je wzmocni i sprawi, że będą wyglądać i układać się zdecydowanie lepiej!

d1q2096

Oczyszczanie i nawilżenie twarzy

Każdemu z nas podczas całego, trudnego dnia osadzają się zanieczyszczenia na twarzy, które mogą prowadzić do zatykania się porów i powstawania różnego typu niedoskonałości. Aby tego uniknąć należy regularnie myć twarz specjalnym żelem oczyszczającym lub pianką, które znaleźć można między innymi na https://skin79-sklep.pl/category/pielegnacja-twarzy. Warto również, jak w przypadku pielęgnacji ciała, przynajmniej raz na kilka dni wdrożyć peeling do twarzy. Dzięki regularnemu stosowaniu tych zabiegów skóra twarzy będzie dogłębnie oczyszczona przez co oznaki starzenia zaczną się pojawiać zdecydowanie później. Aby spotęgować ten efekt warto codziennie stosować dobry krem do pielęgnacji twarzy, który mocno nawilży i odżywi delikatną cerę.

Dodatkowe zabiegi dla poprawy męskiego wyglądu!

Dobrym krokiem będzie także stosowanie kremu pod oczy, który zadziała prewencyjnie przed workami i zmarszczkami, które pojawiają się w okolicach oczu. W męskiej kosmetyczce powinny też znaleźć się maseczki do twarzy, które stosowane raz na jakiś czas dodatkowo spotęgują efekt młodego i zdrowego wyglądu. Dla osób, które dużo przebywają na dworze, a ich skóra narażona jest na szkodliwe działanie promieni słonecznych dodatkowo świetnie sprawdzi się krem z filtrem UV. A dla panów w średnim wieku, warto dodatkowo lub zamiast zwykłego kremu nawilżającego zastosować także krem przeciwzmarszczkowy!

Artykuł sponsorowany Skin 79
d1q2096
d1q2096