Trwa ładowanie...
d4hut82
Technologie

Polacy coraz bardziej mobilni

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy coraz bardziej mobilni
d4hut82

Już 44% Polaków posiada smartfony , co oznacza, że Polska osiągnęła poziom średniej dla Europy z 2013 roku pod względem penetracji smartfonów. Polacy coraz bardziej świadomie korzystają z tego typu urządzeń, a tym samym coraz więcej wśród nich jest użytkowników aplikacji mobilnych.

Polacy stają się coraz bardziej mobilni, dzięki czemu zaczynają również dostrzegać korzyści płynące z korzystania z nowoczesnych telefonów i ich funkcjonalności. Jeszcze rok temu tylko 19% właścicieli smartfonów było świadomych, że posiada ten typ telefonu. Oznacza to, że aż 14% z nich nie widziało różnicy między zwykłym telefonem a smartfonem. Tym samym prawie połowa posiadaczy telefonów nowej generacji nie korzystała ze wszystkich funkcji jakie umożliwiają, w tym z przeglądarek, komunikatorów czy aplikacji mobilnych. Polacy nie tylko szybko zaadaptowali nowe technologie, ale też doceniają ich funkcjonalność i wygodę – komentuje Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi Polska. – Obecnie z aplikacji mobilnych korzysta już blisko połowa użytkowników smartfonów – nie tylko w formie rozrywki, ale jako nieodłączne narzędzie praktycznie każdego dnia – dodaje Urban.

Twórcy aplikacji stworzyli już rozwiązania odpowiadające na większość naszych codziennych (i niecodziennych) potrzeb, od budzika, listy zakupów i bankowości, po taksówki czy aplikacje pomagające się pakować na urlop lub kontrolować wagę.

d4hut82

Poniżej przedstawiamy przegląd wybranych aplikacji, które warto zainstalować na swoim smartfonie – dla wygody, bezpieczeństwa czy oszczędności czasu.

 SecureSafe - bezpieczne przechowywanie wszystkich haseł w jednym miejscu
 Listonic - Twoja lista zakupów zawsze pod ręką
 mytaxi- zamawianie i płacenie za taksówkę za pomocą smartfona z możliwością bezpośredniego kontaktu z kierowcą
 Spotify - bezpłatny dostęp do ulubionej muzyki z każdego miejsca na świecie
 Foodpanda- zamawianie jedzenia z dowozem z restauracji znajdujących się w Twojej okolicy
 Endomondo Sports Tracker- śledzenie aktywności sportowej i monitorowanie wyników treningów
 Tinder- zawieranie nowych znajomości z ludźmi z okolicy. W Ameryce ta aplikacja to już hit!
 VSCOcam- nowy wymiar jakości zdjęć robionych smartfonem
 Cloak - kiedy masz zły dzień i nie chcesz nikogo spotkać na swojej drodze, ta aplikacja pomoże Ci uniknąć znajomych.

Wszystkie powyższe aplikacje są bezpłatne.

d4hut82

Podziel się opinią

Share

d4hut82

d4hut82