Trwa ładowanie...

Polacy operują sobie brzuchy

Share
Polacy operują sobie brzuchy
Źródło: 123RF.COM
d188c6z

Wiadomo, że kobiety mają szczególną obsesję na punkcie swojego wyglądu i zrobią wszystko by osiągnąć wymarzony efekt. Tu coś sobie odsysają, tam wstrzykują, jednym słowem: nie cofają się przed niczym byleby tylko wyglądać ładniej. Ale czy tylko przedstawicielki płci pięknej z takim zapałem oddają się w ręce chirurgów plastycznych? Najnowsze statystyki wskazują, że mężczyźni coraz częściej idą w ślady pań czyli pod nóż!

Co gorsza, najbardziej popularne wśród mężczyzn zabiegi estetyczne wcale nie dotyczą wrodzonych defektów urody typu kulfoniasty nos czy odstające uszy. Okazuje się, że panowie coraz chętniej poprawiają to, co z pewnym wysiłkiem można by ukształtować samodzielnie na siłowni - brzuch.

Szybkie pozbycie się w klinice kłopotliwego "prezia" to coraz częstszy cel męskich wizyt u chirurga plastycznego - w samej Wielkiej Brytanii w zeszłym roku przeprowadzono o 15 procent więcej zabiegów tego typu niż rok wcześniej. W Polsce jest podobnie.

d188c6z

- Zabiegami numer jeden wśród panów są wszelkie terapie na ciało - odchudzające, ujędrniające, rozbijające tłuszcz na brzuchu, udach, plecach. Stanowią one dziś ponad 40 proc. wszystkich zabiegów, jakim poddają się panowie - zauważa Katarzyna Łukasik-Fąferko z BodyCareClinic w Katowicach.

Popularne jest również usuwanie z brzucha fałdów skóry, które mogą być efektem zbyt intensywnej diety lub wieloletniej otyłości. Ładny i płaski brzuch (niekoniecznie "kaloryfer") okazuje się zatem męską obsesją estetyczną numer jeden.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej zajmują kolejne miejsca? Na drugim miejscu plasuje się nos, choć tu odnotowany wzrost popularności zabiegu jest mniejszy i wynosi 5 procent. Prawdziwą niespodzianką jest za to trzecia lokata. Okazuje się, że niezwykle popularną wśród mężczyzn operacją plastyczną jest zmniejszanie... piersi. Takiemu zabiegowi poddało się w zeszłym roku o 7 procent więcej mężczyzn niż w latach ubiegłych. Co ciekawe, sporą grupą zainteresowaną tego typu korektą wyglądu są młodzi mężczyźni.

Przedstawiciel BAAPS (Brytyjskie Stowarzyszenie Chirurgii Estetycznej) przekonuje, że znaczący wzrost popularności medycyny estetycznej wśród panów, jest powiązany z działaniem celebrytów i męskim wizerunkiem w popkulturze. - Dziesięć lat temu nie było Beckhama reklamującego bieliznę od Armaniego, a teraz tego typu obrazy są czymś powszechnym - zaznacza chirurg. - Wayne Rooney przeszczepił sobie włosy, a Boris Becker zrobił lifting twarzy.

d188c6z

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że zabiegi proponowane przez kliniki chirurgii plastycznej są coraz tańsze i bardziej dostępne. Ich głównymi klientami pozostają jednak w dalszym ciągu kobiety, a najbardziej popularna operacja to oczywiście powiększanie biustu.

Jak wygląda sytuacja w Polsce? Także i u nas medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna stają się coraz bardziej popularne wśród mężczyzn. Jak powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską lekarz pracujący w jednej z katowickich klinik, do ośrodka zgłasza się coraz większa liczba panów. Taki trend utrzymuje się mniej więcej od trzech lat. Podobnie, jak ma to miejsce w Wielkiej Brytanii także i u nas, mężczyźni najczęściej decydują się przede wszystkim na odsysanie tłuszczu. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się liposukcja metodą vaser, która nie tylko pozbawia klienta nadmiernej tkanki tłuszczowej, ale dodatkowo zapewnia wyrzeźbienie ciała. Jeżeli nie mamy ochoty, by mimo wszystko spędzić trochę czasu na ćwiczeniach, a chcemy mieć płaski i wyrzeźbiony brzuch musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 7500 złotych.

Trochę mniej kosztuje, coraz bardziej popularne również i wśród polskich mężczyzn, pomniejszanie piersi - za zabieg możemy zapłacić nawet 6000 złotych.

KP, PFi/ PFi

d188c6z

Podziel się opinią

Share
d188c6z
d188c6z