Trwa ładowanie...

Polaka nazywa się "pierwszym seryjnym zabójcą Europy"

Share
d2h8dg5

Brytyjskie dzienniki poinformowały ostatnio o schwytaniu polskiego seryjnego mordercy, który działał na terenie całej Europy. Kryminolog dr Paweł Moczydłowski w telewizyjnym studio wypowiedział się na temat stanów psychicznych przestępcy tego typu. - Charakter patologiczny, jeśli chodzi o seryjnego mordercę, ma to do siebie, że ujawnia się w zbrodni. Po tym na jakiś czas przycichnie, chowa się miedzy nami, by znów zaatakować - wytłumaczył Moczydłowski.

Jak w pierwszej części rozmowy zauważył kryminolog, seryjni mordercy najczęściej mieszczą się w przedziale wiekowym 25-35 lat. Przypomnijmy, że zatrzymany Polak, Dariusz K., ma 29 lat. - Wciąż niewiele wiemy na jego temat. Wiadomo, że atakował na ogół ludzi starszych i że w atakach tych był obecny motyw seksualny. Wybór osób starszych może świadczyć, że na ofiary wybierał takich ludzi, nad którymi był w stanie zapanować, które nie były dla niego groźne. Miał więc najwyraźniej potrzebę panowania nad drugim człowiekiem - zauważył specjalista.

Dr Moczydłowski odpowiedział też na pytanie, czy bycie seryjnym mordercą można podciągnąć pod jakąś patologię psychiczną, czy osoby takie są w pełni poczytalne i czy powinny być osądzane jak ludzie poczytalni. Kryminolog zauważył, Dariusz K. zaplanował popełnienie swoich zbrodni, wiedział, że wyjazd może ułatwić realizację morderczego planu. Działał więc w pełni świadomie w tej kwestii i mowy o niepoczytalności być nie może. Inna sprawa, że motywy, jakimi się kierują seryjni mordercy, są chore, i w tym sensie są patologiczne.

Przypomnijmy, że niemiecka policja zatrzymała niedawno 29-letniego Dariusza K., podejrzewanego o pełnienie wyjątkowo brutalnych morderstw na terenie Szwecji i Austrii. Jego ofiarami miał paść mężczyzna oraz starsze małżeństwo. Jak donosi brytyjski "Mail on Sunday", kobieta przed śmiercią została zgwałcona, a na jej ciele miała zostać wyryta łacińska sentencja "Tantum ergo" ("Tantum ergo Sacramentum" to jeden z wersów hymnu "Pange lingua", tłumaczony na język polski jako: "przed tak wielkim Sakramentem"). Tabloid informuje również, że Polak przyznał się do zarzucanych mu czynów i twierdził, że do zbrodni zmusiły go "głosy, które słyszał w swojej głowie". Obecnie policja sprawdza ewentualne powiązanie zatrzymanego z innymi zbrodniami popełnionymi na terenie m.in. Wielkiej Brytanii, Czech I Holandii.

d2h8dg5

**[

CZYM RÓŻNIĄ SIĘ SERYJNE MORDERCZYNIE OD SERYJNYCH MORDERCÓW? ]( http://facet.wp.pl/czym-roznia-sie-seryjne-morderczynie-od-seryjnych-mordercow-6002209939928193g )**

d2h8dg5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h8dg5
d2h8dg5