Polscy piłkarze ręczni trzecią drużyną świata!

Polscy piłkarze ręczni trzecią drużyną świata!Źródło: PAP
d3dqzu1
d3dqzu1

Polscy piłkarze ręczni zdobyli brązowy medal mistrzostw świata w Katarze. W meczu o trzecie miejsce wygrali w Lusajl po dogrywce z broniącą tytułu Hiszpanią 29:28 (24:24, 13:13). To czwarty medal biało-czerwonych w tej imprezie. W 1982 i 2009 roku sięgnęli po brąz, a w 2007 roku wywalczyli srebro.

Polska: Sławomir Szmal - Michał Szyba 8, Kamil Syprzak 6, Adam Wiśniewski 4, Michał Jurecki 3, Michał Daszek 3, Bartosz Jurecki 2, Przemysław Krajewski 1, Karol Bielecki 1, Mariusz Jurkiewicz 1, Piotr Grabarczyk, Piotr Chrapkowski, Robert Orzechowski.

Hiszpania: Gonzalo Perez de Vargas - Victor Tomas 7, Valero Rivera 5, Julen Aguinagalde 4, Antonio Jesus Garcia 4, Jorge Maqueda 3, Raul Entrerrios 2, Jose Maria Rodriguez 1, Albert Rocas 1, Gedeon Guardiola 1, Joan Canellas, Viran Morros de Argila, Alex Dujshebaev, Cristian Ugalde, Juan Andreu.

Sędziowie: Martin Gjeding i Mads Hansen (Dania).

Niedzielny mecz był bardzo emocjonujący. W pierwszych minutach Polacy uzyskali kilkubramkową przewagę, ale Hiszpanie zdołali ją zniwelować i do przerwy był remis. Do dogrywki doprowadził Michał Szyba rzutem w ostatnich sekundach. Bramkę na wagę medalu pod koniec dogrywki zdobył Kamil Syprzak.