Trwa ładowanie...
d384s07
Ciekawostki

Polska reprezentacja rugby walczy o awans!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polska reprezentacja rugby walczy o awans!
(Jupiterimages)
d384s07

Już niedługo dojdzie do spotkania na szczycie reprezentacji Polski oraz Belgi. Rugbiści są bardzo zmotywowani do arcyważnego spotkania. Selekcjoner Tomasz Putra sięgnął po zawodowych rugbistów z Francji, którzy mają również polski paszport.

Dlaczego warto przyjść i dopingować biało-czerwonym?

Po zwycięstwie nad Mołdawią Polacy wrócili na pozycję wicelidera tabeli rozgrywek o Puchar Narodów Europy Dywizji 2A, bo tak nazywają się zmagania, na których końcu jest Puchar Świata. Prowadzą Ukraińcy, którzy mają o trzy punkty więcej, ale także jeden mecz rozegrany więcej. Jeśli za dwa tygodnie w Warszawie Polacy pokonają Belgów zrównają się z Ukrainą. Awans do Dywizji 1 i ostatniej fazy eliminacji do PŚ będzie na wyciągnięcie ręki. Ranga pierwszego od 25 lat meczu kadry w stolicy urasta do jednego z najważniejszych spotkań w historii tej dyscypliny w naszym kraju!

d384s07

O co chodzi, czyli kilka słów o zasadach…

Cała zabawa polega na tym, żeby przyłożyć piłkę na polu przeciwnika. Utrudnienie jednak jest takie, że piłkę trzeba podawać do tyłu. Dopuszczalne jest także podanie na linii, ale nigdy do przodu.

Zawodnicy drużyny przeciwnej mają prawo do obrony, wykonując szarże na przeciwniku. Nie można jednak nikogo dotykać jeśli jest bez piłki. To komplikuje trochę prawda? Rugby jest bardzo złożoną, skomplikowaną dyscypliną, ale pierwsze spostrzeżenie ludzi jest takie, że banda osiłków ugania się za piłką. Nic bardziej mylnego. Warto wysilić się trochę i obejrzeć dwa, trzy mecze, żeby zrozumieć i polubić ten sport.

MECZ RUGBY POLSKA – BELGIA Warszawa - stadion Polonii 30.05, godzina 14.30

d384s07

Podziel się opinią

Share

d384s07

d384s07