Trwa ładowanie...
09-06-2010 12:24

Polski bar najlepszy w USA

Polski bar najlepszy w USAŹródło: AFP
d2n53sx
d2n53sx

Polsko-amerykański lokal pod nazwą "Nye's Polonaise" (Polonez Nye'a) w Minneapolis W Minnesocie (stan na środkowym-zachodzie USA) został uznany za najlepszy amerykański bar 2010 roku, w dorocznym rankingu amerykańskiego magazynu dla mężczyzn "Esquire".

"Najlepszy bar w Ameryce nie jest irlandzki. Nie jest snobistyczny i nie podaje w nim się wody z tonikiem do picia. Dostaniesz tam gimlet i manhattan (rodzaje drinków) i butelkę Żywca"- tak swój wybór uzasadniają autorzy rankingu, którzy wyróżnili 35 najlepszych barów w Stanach Zjednoczonych.

"Esquire" zwrócił uwagę na niepowtarzalny klimat lokalu, który znajduje się w zabytkowym budynku z 1880 roku. "Tę jego część, gdzie obecnie mieści się bar, nabył w 1950 r. Al Nye, Amerykanin polskiego pochodzenia. To właśnie do jego nazwiska nawiązuje nazwa lokalu" - powiedział PAP menadżer "Nye's Polonaise", Nick Sockalosky.

"To miejsce, gdzie polka porusza wszystkich do tańca, gdzie można nucić ulubione melodie przy dźwiękach pianina i zasmakować takich polskich przysmaków" - dodał Sockalosky.

d2n53sx

W zabytkowej części lokalu pod nazwą "Old Side" mieści się "Salon polki" (Polka Lounge), który swoim wystrojem nawiązuje do lat 50. W nowszej części znajduje się "Pokój Chopina" (Chopin Room), gdzie oprócz portretów słynnego polskiego kompozytora, znalazły się też wizerunki innych znanych Polaków.

Zabytkowe świeczniki, ciemne drewniane panele na ścianach i czerwony kwiecisty dywan sprawiają - jak pisze magazyn "Esquire" - że każdy, kto odwiedza "Nye's Polonaise", czuje się jakby był w innej epoce.

W lokalu organizowane są także imprezy dla Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia mieszkających w rejonie Minneapolis. Ostatnio odbył się tam "Polish Idol" - polonijna wersja popularnego programu dla śpiewających talentów.

Magazyn "Esquire" istnieje na rynku od ponad 77 lat i jest jednym z najpopularniejszych na świecie miesięczników dla mężczyzn. Ranking najpopularniejszych amerykańskich barów opublikowano w czerwcowym numerze.

Joanna Trzos (PAP)

d2n53sx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n53sx