Trwa ładowanie...
15-07-2015 11:47

Polskie więzienie na sprzedaż!

dphjb3z

Za mniej niż 250 tys. euro można sobie kupić polskie więzienie w Łęczycy. To małe miasto w centrum Polski wystawiło na sprzedaż wielowiekowy budynek, który od ponad 200 lat pełnił funkcję zakładu karnego.

Choć brakuje w nim udogodnień, ma za to bardzo bogatą historię. W czasach hiszpańskiej inkwizycji w kompleksie tym mieścił się klasztor dominikański, który pod koniec XVIII wieku został przekształcony w więzienie.

- To miejsce ma przerażającą historię - mówi dyrektor muzeum w Łęczycy Andrzej Borucki. - Przebywali tu notoryczni przestępcy odsiadujący bardzo długie wyroki, więźniowie polityczni oraz osoby, które w czasie II wojny światowej czekały w tym więzieniu na późniejszą eksterminację - chodzi o ludność żydowską.

Nieruchomość wciąż wyposażona jest we wszystko, co pozostawili po sobie opuszczający ją w 2006 roku, czyli momencie zamknięcia więzienia. Od tamtej pory obiekt sporadycznie wykorzystywany był jako plener projektów artystycznych i filmowych, jednak lokalne władze uznały, że jest za drogi w utrzymaniu. Stąd decyzja o wystawieniu go na sprzedaż.

dphjb3z

[

]( http://gryonline.wp.pl )

dphjb3z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dphjb3z