Trwa ładowanie...
d11xydz

Pomysł na prezent dla kobiety – propozycje, prezenty DIY

Kupno prezentu dla kobiety może być nie lada zadaniem dla mężczyzny. To, co wybieramy, powinno być przede wszystkim dopasowane do okazji i charakteru obdarowywanej osoby. Co warto wiedzieć, zanim zrealizuje się pomysł na prezent dla żony, dziewczyny czy matki?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nawet mały prezent może zrobić na kobiecie wielkie wrażenie
Nawet mały prezent może zrobić na kobiecie wielkie wrażenie (Pixabay.com)
d11xydz

Pomysł na prezent a okazja

Rodzaj prezentu dla kobiety powinien zależeć w pierwszej kolejności od tego, kim jest osoba, którą chcemy obdarować. Pomysł na podarunek jest więc uzależniony od tego, czy chcemy kupić prezent dla mamy, prezent dla żony, prezent dla koleżanki, a może prezent dla dziewczyny, z którą właśnie umówiliśmy się na pierwszą randkę.

Podarunek powinien być także zależny od intencji i okazji, które mogą być różne: zaręczyny, imieniny, walentynki itd.

d11xydz

Pomysł na prezent – czego nie kupować?

Zacznijmy od tego, co może okazać się totalnie nietrafionym prezentem dla kobiety. Przede wszystkim może to być bielizna damska, zwłaszcza jeśli kobietę, której chcemy sprawić przyjemność, znamy od niedawna i nie wiemy, jak zareaguje. Kobiety często wolą same decydować, jakie ubrania będą nosić, a prezent w postaci seksownej bielizny może doprowadzić je do furii.

Podobnie rzecz się ma z kosmetykami, które nie są uznawane za dobry prezent dla kobiety. Drogie, ekskluzywne perfumy to jeszcze nie jest najgorszy pomysł na podarunek. Gorzej, jeśli tym pomysłem jest popularny kosmetyk dla kobiet dostępny w każdej drogerii.

d11xydz

Jaki jest najgorszy prezent dla kobiety? To trudny wybór, ale jednym z faworytów w tej kategorii jest krem przeciwzmarszczkowy. Taki prezent może sprawić, że obdarowana nim kobieta poczuje się, mówiąc dosadnie, stara i brzydka – kosmetyk z serii anty-aging to zatem fatalny pomysł, w zasadzie strzał w stopę.

Częstym, choć nie zawsze mile widzianym pomysłem na prezent są słodycze. W szczególności, jeżeli kobieta stosuje dietę odchudzającą. Lepszy będzie przysmak w postaci przekąski z niewielką liczbą kalorii, bez dodatku chemii i cukru.

Sprawdzone pomysły na prezent

Jeśli boimy się ryzyka, warto sięgnąć po sprawdzone propozycje. Alkohol to popularny kobiecy prezent. To doskonały pomysł, pod warunkiem, że nie będzie to mocny alkohol, np. wódka, której nie lubi spora część kobiet. Poza tym wódka to mało elegancki podarunek. Najlepszy alkohol dla kobiety to z pewnością dobre wino.

d11xydz

W przypadku prezentów na ważne okazje, takie jak np. rocznica ślubu czy urodziny, dobrym pomysłem będzie biżuteria. Jest to w końcu prezent na lata, który kobiety uwielbiają. Ponieważ jest to raczej drogi podarunek, warto przed zakupem dyskretnie podpytać żonę czy narzeczoną, jakie błyskotki jej się podobają – inaczej biżuteria może okazać się niewypałem.

Bezpiecznym pomysłem na prezent dla kobiety jest karta podarunkowa. W tym wypadku wystarczy nam wiedza, gdzie chętnie robi zakupy. Może to być sklep z ubraniami lub salon jubilerski.

Warto jednak mieć gest i sprezentować kobiecie kartę podarunkową na wysoką kwotę. Przynajmniej tak wysoką, aby pozwalała kupić atrakcyjny produkt bez konieczności pokrywania większości rachunku.

d11xydz

Pomysł na prezent DIY

Coraz modniejsze są też pomysły na prezenty DIY (czyli zrób to sam). Jeśli twoim hobby jest stolarka, możesz sprezentować kobiecie np. własnoręcznie zrobioną szafkę nocną, o której zawsze marzyła. Świetnym pomysłem na prezent DIY będzie też filiżanka do kawy, którą ręcznie przyozdobisz.


d11xydz

d11xydz
d11xydz