Trwa ładowanie...
d1z6owr

Pomysłowe maski na przebierane imprezy. Zaskocz znajomych

Maska dawniej używana była w celach obrzędowych, a dziś jest często nieodłącznym elementem przebrania. Poniżej prezentujemy naszym zdaniem najciekawsze modele, które możesz dostać w sklepach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maska z filmu może być świetnym dodatkiem do przebrania na imprezę
Maska z filmu może być świetnym dodatkiem do przebrania na imprezę (Wikimedia Commons CC0, Fot: public domain)
d1z6owr

Maski – od obrzędów do zabawy

Maski mają różne funkcje. Niegdyś stanowiły nieodłączny element wszelkich ceremoniałów, były uzupełnieniem scenicznego kostiumu teatralnego oraz wystawnego stroju na wielki bal. Dziś również są elementem stylizacji przeznaczonych na tematyczne imprezy, jednak w naszym kręgu kulturowym już nie pełnią żadnych funkcji podczas obrzędów. Maski mają także walory praktyczne – przede wszystkim chronią twarz, dlatego używane są także przez sportowców czy robotników.

Maska to element rozrywkowy, który nadaje noszącemu aurę tajemniczości. Jej wygląd może nie tylko bawić, ale też straszyć, dlatego w sklepach można znaleźć mnóstwo modeli, które przywodzą na myśl motywy prosto z horroru, np. zombie, wampiry, diabły czy wilkołaki. To jednak nie wszystko, bo na rynku dostępne są także maski z motywami filmowymi, które wiernie odtwarzają oblicza bohaterów, niezależnie od tego, czy są to ludzie, zwierzęta, roboty czy postacie fantastyczne. Popularne są także maski zwierzęce, również maski ze sławnymi osobami, np. aktorami i sportowcami.

Jakie maski wybraliśmy?

W naszym zestawieniu masek na przebierane imprezy znalazły się silikonowe modele idealne na Halloween, egzemplarze odtwarzające zwierzęce głowy oraz egzemplarze prosto ze szklanego ekranu, również z nutką humoru. Naszym hitem są misternie wykonane maski z motywem "Gwiezdnych wojen", które będą świetnym wyborem na imprezy tematyczne. W ofercie znajdują się zarówno maski tekturowe, jak i silikonowe, które okrywają całą głowę.

d1z6owr

Podziel się opinią

Share

d1z6owr

d1z6owr