Trwa ładowanie...
23-02-2015 14:51

Ponad 90 tysięcy złotych dla dzieci z chorobą nowotworową od Fundacji „Dbam o Zdrowie"

Ponad 90 tysięcy złotych dla dzieci z chorobą nowotworową od Fundacji „Dbam o Zdrowie"Źródło: mat.pras./FleishmanHillard
d1rxn7w
d1rxn7w

17 lutego 2015 roku to niezwykle ważna data dla Fundacji „Dbam o Zdrowie”. Po raz kolejny zorganizowała w Łodzi Wieczór Charytatywny, podczas którego udało się zebrać rekordową kwotę w wysokości 90.720,00 zł, w całości przekazaną na rzecz dzieci z chorobą nowotworową - podopiecznych partnerskiej Fundacji ISKIERKA. Wieczór Charytatywny zgromadził wielu niezwykłych ludzi, których połączyła idea pomocy dla najmłodszych potrzebujących.

Przedstawiciele biznesu, farmacji, medycyny, nauki i kultury przekazali nieocenione wsparcie w postaci darowizn oraz wzięli udział w niezwykłej licytacji na rzecz chorych dzieci, prowadzonej przez ambasadora i dobrego ducha Fundacji ISKIERKA - Szymona Majewskiego. W trakcie swojego wystąpienia opowiedział m.in. o tym, jak zaczęła się jego przygoda z pomaganiem i jak ważne jest dla niego angażowanie się w działania filantropijne. Poruszający głos śpiewaczki operowej Anny Cymmerman, ambasadorki Fundacji „Dbam o Zdrowie", a także oprawa muzyczna kwartetu klarnetowego dodatkowo uświetniły wydarzenie, wprowadzając gości w radosny i iście dobroczynny nastrój.

Pośród wylicytowanych prac znalazły cię dzieła takich artystów, jak Zdzisław Beksiński, Grzegorz Adach, Henryk Płóciennik czy Iwan Kulik, jak również unikatowa grafika z autografem Bronisława Komorowskiego, przekazana przez Prezydenta RP. Nie zabrakło również akcentów sportowych - wylicytowane zostały między innymi koszulka z autografami członków reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn, buty i koszulka koszykarza Marcina Gortata, piłka z podpisami reprezentacji polskich szczypiornistów, a także koszulka i ręcznik z Wimbledonu ofiarowane przez tenisistę, Jerzego Janowicza. Dużym zainteresowaniem wśród gości cieszyła się także licytacja rejsu jachtem Malena po Zatoce Gdańskiej.

- Dzięki takim inicjatywom, jak organizowane przez nas Wieczory Charytatywne możemy pozyskać dodatkowe środki na pomoc, w tym roku chorym onkologicznie dzieciom - podkreśla Elżbieta Łacina z Fundacji "Dbam o Zdrowie". - Gdy w rodzinie pojawia się choroba wszystkie środki przeznaczone są na walkę z nią i zakup leków, aby ratować życie bliskich. Nic więcej się nie liczy. Cieszymy się, że możemy pomóc - dodaje. Jak stwierdza Jolanta Czernicka-Siwecka, Prezes partnerskiej Fundacji ISKIERKA: - Największe znaczenie ma pomoc systemowa, możliwa dzięki współpracy z Fundacją "Dbam o Zdrowie". Jest to w rzeczywistości pomoc dla całej rodziny, która - otrzymując karty na zakup niezbędnych medykamentów - może poczuć faktyczne wsparcie finansowe w obliczu walki z chorobą dziecka. Wyrazy uznania dla inicjatywy Wieczoru Charytatywnego Fundacji Dbam o Zdrowie" wyraziła również Prezydent Łodzi - Hanna Zdanowska, która w specjalnie wystosowanym liście napisała: - Jestem pełna uznania dla wszystkich, którzy otworzyli swe serca
na potrzebujących, a jak powiedział Janusz Korczak „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".

d1rxn7w

Wieczory Charytatywne stają się tradycyjnym już elementem działalności Fundacji „Dbam o Zdrowie”, która - dzięki wsparciu fundatora, firmy Pelion S.A. - od 2010 roku organizuje coroczne spotkania dobroczynne. Zgromadzone środki przekazywane są każdorazowo organizacjom partnerskim, wspierającym określone grupy potrzebujących. Dzięki temu możliwe jest nieocenione wsparcie w zakupie niezbędnych leków oraz niwelowanie barier w dostępie do farmaceutyków.

d1rxn7w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rxn7w