Trwa ładowanie...

Popularność kamasutry - skąd się wzięła?

Kamasutra większości z nas kojarzy się z ogromnym poradnikiem, w którym znajdują się informacje dotyczące pozycji seksualnych. Nie jest to jednak tylko księga, w którym znajdują się charakterystyczne obrazki. O czym jest Kamasutra i dlaczego jest tak popularna?

Kamasutra może być ciekawą książkę, która wzbogaci życie seksualnego partnerów.Kamasutra może być ciekawą książkę, która wzbogaci życie seksualnego partnerów.Źródło: Unsplash
d4lff5d
d4lff5d

Co to Kamasutra?

Kamasutra to księga hinduska, która została napisana przez hinduskiego filozofa Watsjajanę w II wieku p.n.e. Zawiera ona porady i wskazówki na temat zachowań seksualnych, miłości i wierności. Jednakże Kamasutra to nie tylko księga o seksie, ale również filozoficzny traktat dotyczący różnych aspektów życia, w tym duchowego rozwoju i etyki.

Kamasutra składa się z siedmiu rozdziałów, w których opisane są różne aspekty miłości i seksu. Zawiera ona opisy pozycji seksualnych oraz techniki, ale również zalecenia dotyczące relacji partnerskich, stylu życia i wartości moralnych.

Mimo że Kamasutra była napisana wiele wieków temu, to wciąż pozostaje popularna w niektórych częściach Indii. Jest uważana za ważną księgę dotyczącą kultury seksualnej, a jej porady są wykorzystywane w edukacji seksualnej w niektórych szkołach. W kulturze zachodniej Kamasutra stała się synonimem wymyślnych pozycji seksualnych i urozmaicenia życia seksualnego.

Ile pozycji jest w Kamasutrze?

Kamasutra określana jest jako poradnik miłości. Jednak tylko część księgi mówi o pozycjach seksualnych. Dziś może być wykorzystywana po to, by próbować nowych technik seksualnych. Kamasutra dotyczy nie tylko fizycznego kontaktu pomiędzy partnerami, ponieważ równie ważna jest duchowa więź. Dzięki pracy nad dwoma tymi elementami można mówić o udanym życiu intymnym.

d4lff5d

Kamasutra liczy mniej więcej 100 pozycji seksualnych. Zależy to od wydania - niektóre uwzględniają mniej, a niektóre więcej. Opisy poszczególnych pozycji są bardzo dokładne i czytelne, by każdy mógł korzystać z tego najpopularniejszego na świecie poradnika seksualnego. Trzeba jednak pamiętać o tym, że niektóre pozycje są bardzo wymagające i aby wykonać je poprawnie, partnerzy muszą wykazać się nieprzeciętną sprawnością fizyczną.

Skąd wzięła się popularność Kamasutry?

Kamasutra była pierwotnie traktatem o miłości, który zawierał porady dotyczące sposobów na osiągnięcie pełnej satysfakcji seksualnej dla obu partnerów, ale także wskazówki dotyczące etykiety, stylu życia i ról społecznych w starożytnych Indiach.

Popularność Kamasutry na świecie w dużym stopniu wynika z jej wprowadzenia do zachodniego świata przez angielskiego tłumacza, sir Richarda Burtona, który wydał pierwszy przekład tekstu na język angielski w 1883 roku. Od tego czasu Kamasutra stała się symbolem seksualności i tabu dla wielu ludzi na całym świecie, a przede wszystkim dla kultury zachodniej. Obecnie wiele krajów uznaje ją za dzieło sztuki i często jest wykorzystywana w kontekście edukacji seksualnej i zwiększenia wiedzy na temat różnorodności ludzkiej seksualności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4lff5d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lff5d