Trwa ładowanie...
de46z3o
Popularny mit obalony! Tak nie zwiększysz płodności, a nawet ją zmniejszysz
Seks

Popularny mit obalony! Tak nie zwiększysz płodności, a nawet ją zmniejszysz

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
de46z3o

Coraz więcej par ma problemy z płodnością. Wśród głównych przyczyn lekarze wymieniają: siedzący tryb życia, niewłaściwą dietę i nadmierny stres. Na forach internetowych lista jest dłuższa: gorące kąpiele, obcisła bielizna, zbyt częste uprawianie seksu. No właśnie - jak jest z tą częstotliwością? Czy rzeczywiście częściej znaczy gorzej? Seksuolog Izabela Jąderek rozprawia się z tym mitem.

Pary starające się o dziecko powinny współżyć 3-4 razy w tygodniu. To pobudza organizm do wzmożonej produkcji plemników. Regularne stosunki są niezwykle ważne zwłaszcza u mężczyzn, którzy mają nasienie gorszej jakości. (np. wolniejsze plemniki). Dopiero jeśli po kilku miesiącach regularnego współżycia upragnione potomstwo się nie pojawia, należy udać się do lekarza w celu wykluczenia niepłodności.

Ginekolog Jarosław Niemoczyński skomentował przy okazji inne popularne mity. Jego zdaniem główną przyczyną przegrzewania się sfer intymnych jest siedzący tryb życia. Dlatego należy postawić na aktywność fizyczną. Radził też, by zapytać swoich mam, jak przechodziły ciążę. To nam podpowie, czego możemy się spodziewać.

de46z3o

Podziel się opinią

Share

de46z3o

de46z3o