WP

Poszetka dla początkujących. Kiedy nosić, do czego i jak wybrać?

Fantazyjny, nonszalancki charakter poszetki sprawia, że ten mały dodatek jest w stanie nadać stylizacji odrobinę charakteru. Jak nosić ten akcent w wersji klasycznej i "po godzinach"?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolor, wzór, materiał i sposób noszenia - poszetka może stać się efektownym dodatkiem
Kolor, wzór, materiał i sposób noszenia - poszetka może stać się efektownym dodatkiem (iStock.com)
WP

Poszetka - nieodzowny element smokingu

Pochette to słowo z języka francuskiego i oznacza chusteczkę, którą dawniej przecierano buty. Poszetka dawno straciła tę funkcję i stała się dekoracyjnym akcentem, który obowiązkowo dobieramy do eleganckich stylizacji. Wkładamy ją do widocznej, zewnętrznej kieszonki wyjściowego ubioru. Poszetka w najbardziej formalnym stroju powinna go jedynie dopełniać i jest to wtedy biała, kwadratowa, jedwabna chustka. Klasyczne poszetki wykonuje się też z lnu i bawełny, a czasem także z tworzyw sztucznych

WP

Elegancka, klasyczna poszetka w zestawie np. z wytwornymi spinkami do mankietów czy solidnymi i eleganckimi szelkami, może stworzyć elegancki zestaw na prezent. Taki komplet w ładnym opakowaniu może uratować sytuację, kiedy brak nam pomysłu na upominek dla kogoś, kto ceni staranny wygląd. Wspólnik, brat, tata lub dziadek z pewnością docenią taki gest.

WP

Klasyka czy fantazyjna moda?

Klasyczne są poszetki gładkie, ale ciekawie i niebanalnie prezentują się te wzorzyste i kolorowe. Choć ich dobór nie jest łatwy, to odrobina praktyki i fantazji może zapewnić nam niezły efekt. W wyborze kieruj się kontrastem: jeśli krawat jest gładki, poszetka może być fantazyjnie kolorowa. Jeśli wybierzesz jeden i drugi element w podobnym kolorze, mogą się różnić materiałem lub fakturą. Unikaj tkanin sztucznych, bo poliester od razu da się rozpoznać, ale też bądź ostrożny w doborze jedwabiu: jego połysk będzie odpowiedni na większe okazje.

Ciekawie prezentują się delikatne i niewielkie wzory lub desenie jak: groszki i grochy, paski oraz charakterystyczny i modny wzór paisley. Choć nie musi być z tego samego materiału, co reszta stroju, kolorowa poszetka powinna nawiązywać przynajmniej jedną cechą do innego elementu całego zestawu.

WP

Klasyczne desenie i fantazyjne wzory

Kolorowe poszetki to dodatek oryginalny, ale też wymagający odrobiny wprawy w dobieraniu różnorodnych akcentów, faktur, kolorów, tkanin i dodatków. W formalnych okolicznościach wymyślne poszetki niestety nie są mile widziane, ale współczesna moda daje mnóstwo możliwości zabawy akcentami, jeśli chcemy urozmaicić ubranie kolorową chusteczką.

WP

Nie nosisz poszetki? Czas to zmienić!

Kolorowe desenie, zabawne nadruki i wielobarwne akcenty skomponowane kolorystycznie np. z obuwiem mogą odmienić klasyczny, ale dość nudny garnitur. Stylizacja z fanazyjną poszetką pomoże zachować odrobinę indywidualizmu także wtedy, kiedy obowiązują nas reguły ubioru dostosowane do okoliczności, np. spotkania. Masz swój styl? Podkreśl go po godzinach kolorową poszetką w egzotyczny wzór roślinny.

Poszetka – mały dodatek o wielkich możliwościach

WP

Jeśli brak ci pomysłu i wprawy w doborze odpowiedniej poszetki, wybierz klasyczną, jasną i bez wzoru, ale postaw na klasyczny model, który wykończono ręcznie. Choć taki detal wydaje się niemal niewidoczny, wprawne oko obserwatora szybko go wychwyci. Ponadto możemy wybrać prostą poszetkę, ale złożyć ją w fantazyjny wzór. Klasyczny trójkąt poszetki wystający znad krawędzi marynarki to podstawa, ale równie dobrze będą prezentować się jej wypuszczone końce bądź miękko wysunięta, okrągła fałdka tkaniny.

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP