Trwa ładowanie...
15-06-2011 11:38

Powiedz to... uszami

Powiedz to... uszamiŹródło: Thinkstockphotos
dnzj4vt
dnzj4vt

Wyrażanie emocji jeszcze nigdy nie było takie łatwe. Zamiast używać słów, mimiki czy gestów wystarczy teraz - poruszać uszami. Rzecz jasna nie własnymi, ale supermodnymi kocimi neuro-uszami.

Uważasz, że twoja dziewczyna zachowuje się czasem jak prawdziwa kotka? No cóż, jeśli tak, to teraz będzie to mogła robić jeszcze lepiej. Wystarczy, że założy na głowę specjalny gadżet stworzony przez japońską firmę Neurowear - opaskę z kocimi uszami reagującymi na emocje.

Zdaniem producenta ta nowoczesna zabawka potrafi odbierać i interpretować sygnały z mózgu tego, kto ją nosi. Innymi słowy - odczytywać emocje. I dostosowywać do tegoż odczytu adekwatne ruchy kocich uszu. I tak np. smutek spowoduje opadniecie uszu, zaś zainteresowanie czymś - maksymalne ich uniesienie. Złość natomiast sprawi, że położą się dokładnie tak, jak u dzikiego wściekłego kota.

"Neocomimi" - bo tak nazywa się nowa japońska zabawka - już znalazła spore grono nabywców. Wszak Japonia to taki dziwny kraj, w którym nie tylko wszyscy mają hopla na elektroniczne gadżety, ale też spory odsetek młodzieży lubuje się w różnego rodzaju przebraniach i modyfikacjach wyglądu. Można wiec zakładać, że już wkrótce niemal każdego Japończyka będzie można poznać nie tylko po skośnych oczach, ale również po kocich uszach.

dnzj4vt

Dla nas - wychowanych w czasach, gdy poruszać można było jedynie własnym uchem i to zazwyczaj wyłącznie w czasie jedzenia - japoński nanowynalazek wydaje się nieco dziwaczny. Ale cóż - postępu i rozwoju technologii nie da się powstrzymać. Zastanawia nas jedynie co będzie następne. Czy japońscy naukowcy zafundują nam wkrótce również inne sztucznie wykonane zwierzęce partie ciała? Na przykład taki psi ogon - wszak on również wyraża emocje. Albo powiedzmy - świński ryjek, dzięki któremu węszenie i rycie stanie się świetną zabawą. Czy takie zezwierzęcenie nie wydaje się wam lekko przerażające?

Na wszelki wypadek więc całkiem serio apelujemy - szanowni naukowcy, koniecznie zróbcie też nasadki na ręce imitujące ośle kopyta. A potem jeden z drugim i trzecim - załóżcie je, stańcie naprzeciw siebie i puknijcie się nimi mocno w czoło.

(menonwaves) /PFi

dnzj4vt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnzj4vt