Trwa ładowanie...
28-04-2015 15:08

Pożądanie nie wygasa z wiekiem - "Seks bez tajemnic.Seniorzy"

Pożądanie nie wygasa z wiekiem - "Seks bez tajemnic.Seniorzy"Źródło: tlc/disovery
d1hsoka
d1hsoka

Wbrew obiegowej opinii, życie mężczyzny wcale nie kończy się po 60. To, że na naszych głowach jest coraz mniej włosów, a te co pozostały coraz częściej są siwe, nie oznacza, że wszystko co najlepsze jest już za nami. Dalej możemy realizować swoje pasje - często dopiero teraz mamy na to czas i pieniądze - wygrzewać się na rajskich plażach, czy oddawać urokom namiętnego seksu. Jak zatem wygląda życie seksualne na emeryturze? Jaka pozycja jest bezpieczna w mocno zaawansowanym wieku? Jak możemy sobie pomóc w łóżku?

W drugim odcinku programu "Seks bez tajemnic", prowadząca Marta Szulawiak- Turska odsłoni tajemnice alkowy seniorów. Okazuje się bowiem, że erotyczne zachowania ludzi starszych to wciąż w Polsce temat tabu. Pożądanie nie zawsze wygasa wraz z wiekiem. O czym prowadząca program miała okazję się przekonać podczas intymnych rozmów z seniorami.

Drugi odcinek programu "Seks bez tajemnic" rozpoczyna się od małej prowokacji. Marta Szulawiak-Turska aranżuje sytuację, w której para seniorów całuje się namiętnie na ulicy. Reakcje przypadkowych przechodniów świadczą o tym, że nie ma w nas zrozumienia dla potrzeb erotycznych starszych ludzi. Słychać opinie, również wśród ich rówieśników, że to nie wypada, jest żenujące, a wręcz gorszące... Zastanowienie, prowadzącej program, budzi zjawisko samowykluczenia seniorów z erotyki: 60 proc. nie uprawia seksu, mimo że, są do tego fizycznie zdolni. Prowadząca spotyka się z typowym polskim małżeństwem, w którym życie seksualne obumarło wraz z wypuszczeniem dzieci z rodzinnego gniazda. Ale czy tak jest zawsze?

d1hsoka

Z pewnością nie bez znaczenia jest fakt, że presja społeczna i stereotypy wpychają seniorów w kategorię osób, których potrzeby seksualne wygasły. Na przekór obiegowym opiniom nie wszyscy starsi ludzie wykluczają sferę erotyczną ze swojego życia. W programie mówi o tym m.in. * Ewa Kasprzyk* - aktorka i ambasadorka kampanii promującej postawy prozdrowotne w sferze seksualnej u osób po 50. roku życia. Jej zdaniem potrzeby seksualne ludzi nie są podporządkowane metryce. Aktorka w rozmowie z Martą Szulawiak-Turską zwraca uwagę na to, że zdrowie seksualne gwarantuje życiowy balans. "Nie ma chyba nic bardziej korzystnego dla człowieka, niż dotyk i poczucie bezpieczeństwa. W moim wieku można się już tylko tym rozsmakowywać" - mówi Ewa Kasprzyk. Zwraca również uwagę na to, że: "Kobiety często same sobie narzucają pewne ograniczenia, tzn. same siebie skazują na to, że w pewnym wieku, pewna strona życia jest już nie dla nich. Myślą, że przeżyły już swoje. Ja tak nie żyję. Nie boję się dotykać czegoś nowego".

Pożądanie nie wygasa z wiekiem, czego przykładem jest osławiony Ciechocinek i krążące legendy o seksualnych ekscesach kuracjuszy. Dancingi międzypokoleniowe, szybkie randki i szybkie numerki - to prawdziwa enklawa wolności seksualnej, gdzie starsi mogą funkcjonować bez żadnych ograniczeń obyczajowych. Widzowie programu będą mieli okazję sprawdzić to na własne oczy za sprawą Marty Szulawiak-Turskiej, która zostaje wpuszczona za szczelnie zamknięte drzwi pokoi seniorów w Ciechocinku...

Prowadząca program "Seks bez tajemnic" spotyka się z seniorami, którzy zmieniają partnerki, jak przysłowiowe rękawiczki. Odwiedza żonę jednego z kuracjuszy i rozmawia z nią o swobodnym życiu seksualnym męża "na wyjeździe". A także zgłębia tajniki zjawiska seksturystyki wśród seniorów.

Jak ważna jest dla seniorów sfera erotyczna? Jak bardzo są otwarci na nowe doznania? I w końcu, jak wiele wiemy o zwyczajach seksualnych Polaków? Nowy odcinek programu "Seks bez tajemnic" w środę, 29 kwietnia, o godzinie 22.30 w telewizji TLC.

d1hsoka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hsoka