Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
big data
Artykuł Sponsorowany
18-07-2022 12:20

Praca w środowisku Big Data - o jakiej mowa w praktyce?

Branża IT z każdym rokiem coraz bardziej się rozwija, czego efektem są nowe rozwiązania technologiczne niezwykle przydatne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Tak ogromny progres nie byłby możliwy bez specjalistów z sektora techniki informacyjnej, którzy wbrew pozorom nie zajmują się tylko i wyłącznie programowaniem, czego przykładem jest środowisko Big Data. Czym się ono charakteryzuje i jak znaleźć pracę w tym sektorze IT? Podpowiadamy.

Artykuł sponsorowany
  Źródło: materiały partnera
d1pp40w
d1pp40w

Czym jest Big Data?

Big Data to nic innego jak zbiory danych o określonych parametrach. Najczęściej charakteryzują się one dużą różnorodnością. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że docierają one do przedsiębiorstw w bardzo dużych ilościach i z ogromnym natężeniem. To sprawia, że architektura informatyczna powinna być przystosowana do magazynowania i przetwarzania informacji z optymalną efektywnością.

Nowe zbiory danych są tak obszerne, że tradycyjne rozwiązania programistyczne nie są odpowiednio przystosowane do tego, aby je przetwarzać i zarządzać nimi w skuteczny sposób. Big Data ma określoną wartość i autentyczność, jednak okazują się one przydatne dopiero w momencie, gdy zostanie wdrożony system skrojony na miarę potrzeb danego przedsiębiorstwa. Inwestycja w Big Data to przyszłość nowoczesnego biznesu, dzięki której można jeszcze skuteczniej zarządzać procesami wewnętrznymi.

Big Data - gdzie znajduje swoje zastosowanie?

Praca Big Data z każdym rokiem zyskuje na popularności. Jego potencjał dostrzegają zarówno mniejsi, jak i więksi gracze na rynku. Rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że wkracza on do różnych gałęzi biznesu. Trudno się temu dziwić - potrzeba przetwarzania, zarządzania i magazynowania danych w ogromnych ilościach pozwala rozwinąć skrzydła i ugruntować pozycję wśród konkurencji.

Osoby, które szukają pracy w roli Big Data Developera czy Big Data Engineera nie powinny mieć większych problemów ze znalezieniem posady - zapotrzebowanie na specjalistów posiadających odpowiednie kwalifikacje do wdrażania nowych rozwiązań technicznych, obsługi centralnej bazy danych czy optymalizacji systemu wewnętrznego nieustannie rośnie. Działy IT Consulting, HR oraz Social Media to tylko niektóre z przykładów, gdzie można szukać pracy. Specjaliści z obszaru Big Data, którzy specjalizują się również w DevOps, są też poszukiwani jako pomoc przy tworzeniu spersonalizowanego marketingu internetowego, zarządzaniu ryzykiem czy też optymalizacji procesów sprzedaży. Warto zwrócić uwagę, że zarobki DevOps Engineer mogą znacznie przekraczać poziom 10 000 zł miesięcznie.

d1pp40w

Praca w Big Data - dobry początek kariery w IT

Branża IT bardzo prężnie się rozwija, co jest spowodowane m.in. coraz większym zapotrzebowaniem na innowacyjne rozwiązania pozwalające zoptymalizować wiele procesów wewnętrznych i zewnętrznych w przedsiębiorstwach. Pozwala zbudować infrastrukturę informacji, która jest podstawą do rozwoju działań biznesowych czy marketingowych.

Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że coraz więcej absolwentów szkół średnich wybiera kierunki informatyczne z myślą o wysokich zarobkach. Co więcej, ukończenie studiów wyższych nie jest warunkiem koniecznym do rozpoczęcia przygody z branżą IT. Specjalistami w swoich dziedzinach nierzadko zostają osoby, których pasją jest tworzenie kodów, zarządzanie bazami danych czy optymalizacja istniejących systemów. Praca w Big Data może stać się trampoliną do wielkiej kariery, jednak należy spełnić kilka warunków. Wiedza programistyczna i podstawowa znajomość Java jest mile widziana przez potencjalnych pracodawców. Doświadczony Big Data Engineer powinien poruszać się biegle w SQL, Spark czy Hadoop.

Big Data - gdzie szukać ofert pracy?

Zapotrzebowanie na informatyków specjalizujących się w Big Data nieustannie rośnie. Przedsiębiorstwa z różnych branż są otwarci na stałą współpracę z osobami, które mogą pochwalić się nie tylko dużym zasobem wiedzy, ale również umiejętnościami praktycznymi, myśleniem analitycznym, a także bardzo dobrze rozwiniętymi kompetencjami miękkimi, jak np. znajomość języka obcego czy komunikatywność. Jak znaleźć ofertę pracy marzeń? Dobrym rozwiązaniem są portale ogłoszeniowe dedykowane branży IT. Swojej szansy można także szukać w social mediach czy poprzez polecenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Artykuł sponsorowany
d1pp40w
d1pp40w