Trwa ładowanie...

Praktyczne prezenty dla mężczyzn

Share
Praktyczne prezenty dla mężczyznŹródło: materiał prasowy
d1tot65

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Dla aktywnych mężczyzn dobrym prezentem mogą okazać się przedmioty przydatne w codziennym życiu. Z danych pochodzących z branży handlowej wynika, że jako podarunki często kupowane są właśnie rzeczy praktyczne – m.in. wysokiej jakości scyzoryki czy narzędzia wielofunkcyjne.

Z danych dotyczących sprzedaży w branży produktów dla mężczyzn wynika, że każdego roku w grudniu znacznie wzrasta m.in. popyt na urządzenia o praktycznym zastosowaniu, mogące przydać się w różnych – często nieprzewidywalnych – sytuacjach.
„W okresie przedświątecznym wyraźnie rośnie popularność urządzeń, które można określić jako przydatne, użyteczne w codziennym życiu. Chodzi m.in. o scyzoryki, narzędzia wielofunkcyjne czy latarki, czyli przedmioty mogące się przydać w różnych sytuacjach. Dlatego też są często wybierane jako prezenty dla mężczyzn, szczególnie tych prowadzących aktywny tryb życia” – mówi e-commerce manager sklepu internetowego broń.pl, Konrad Frątczak.

Wielofunkcyjnie

Jednym z popularniejszych prezentów jest multitool – zestaw narzędzi wielofunkcyjnych w jednym mechanizmie, który może okazać się przydatny np. w sytuacji awaryjnej. Na rynku dostępne są różne rodzaje multitooli – od prostych, niewielkich zestawów kompaktowych, aż po mechanizmy bardziej rozbudowane, pełniące rolę nawet blisko 20 narzędzi.
Jak wyjaśnia Konrad Frątczak, najczęściej w zestawach typu multitool znajdują się kombinerki, a wśród pozostałych narzędzi znaleźć można m.in. nożyczki, otwieracz do puszek/konserw, wkrętaki, ostrze, pilnik, miarkę centymetrową, przecinak do drutu czy też piłę do drewna.
Ceny takich narzędzi wahają się od 70 do nawet 600 zł. Droższe multitoole cechują się zazwyczaj lepszą jakością wykonania oraz większą wytrzymałością i liczbą narzędzi.

d1tot65

(( bigphoto http://i.wp.pl/a/f/jpeg/34206/scyzoryk.jpeg #source=(fot. materiał prasowy)

#size=650x433#))

Ostrzej i jaśniej

Sporym powodzeniem w czasie świątecznych zakupów cieszą się też scyzoryki – zarówno modele klasyczne, jak i bardziej zaawansowane. Podobnie jak multitoole, również one mogą być przydatne w codziennym życiu, m.in. podczas wyprawy na biwak, przy zbieraniu grzybów czy domowym majsterkowaniu.
Podstawą każdego scyzoryka jest ostrze główne. Do tego dochodzą inne funkcjonalności i narzędzia, w tym np. cęgi, kółko do kluczy, pilniki czy otwieracz do butelek.
„Dobrej jakości scyzoryk z kilkoma funkcjami i narzędziami można kupić już za ok. 60-70 zł. Ceny najdroższych modeli sięgają ok. 500 zł, chociaż nie brak scyzoryków jeszcze droższych. Ogólna zasada jest taka, że im droższy sprzęt, tym więcej oferuje zastosowań” – wyjaśnia e-commerce manager sklepu broń.pl.

(( bigphoto http://i.wp.pl/a/f/jpeg/34206/scyzoryk1.jpeg #source=(fot. materiał prasowy)

d1tot65

#size=650x433#))

Trzecim rodzajem produktów dla aktywnych mężczyzn, których popularność widocznie rośnie w okresie przedświątecznym, są latarki. Podobnie jak multitoole i scyzorki, mogą okazać się przydatne w różnych, czasem zaskakujących, okolicznościach.
Na rynku znaleźć można przede wszystkim latarki ręczne i czołowe (dostępne są także hybrydy ręczno-czołowe). Dobrej jakości urządzenie tego rodzaju kosztuje co najmniej 40-60 zł. Ceny najbardziej zaawansowanych modeli – m.in. stworzonych z wytrzymalszych materiałów, cechujących się większą energooszczędnością i oferujących więcej możliwości regulacji natężenia światła – sięgają kilkuset złotych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1tot65

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tot65
d1tot65