Trwa ładowanie...

Praktyczny multitool. Przyda się w domu, na biwaku, a nawet w aucie

Dobry multitool pomoże użytkownikowi w określonych czynnościach związanych nie tylko z domowym majsterkowaniem. Specjalne modele przeznaczone dla konkretnych odbiorców przydadzą się tam, gdzie nie możesz zabrać ze sobą skrzynki z narzędziami.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Praktyczny multitool. Przyda się w domu, na biwaku, a nawet w aucieŹródło: iStock.com
d2dk11b
d2dk11b

Nowoczesny multitool najczęściej przyjmuje kształt składanych kombinerek, a w jego rączce ukryte są dodatkowe narzędzia ułatwiające pracę. Sprawdzi się zarówno podczas biwaku, gdy chcesz otworzyć butelkę lub konserwę, ale również w bardziej wymagających warunkach. Multitool jest więc doskonałym narzędziem zarówno dla turysty, jak i survivalowca. Warto mieć go na dnie plecaka podczas długiej wycieczki.

Największą zaletą takich narzędzi jest ich kompaktowość. Sprzęt nierzadko waży mniej niż 100 gramów, a po złożeniu zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Bardziej zaawansowane urządzenia łączą w sobie kilkanaście interesujących narzędzi, jak choćby zestawy kluczy czy śrubokrętów, nożyce do drutu czy przyrząd do wyciągania haczyków lub obdzierania kabli z izolacji.

Szybka naprawa noży

Multitool przeznaczony do konserwacji ostrza to niezbędnik, który warto mieć przy sobie podczas survivalowych wypraw. Wyposażony we wkrętaki z końcówkami typu torx pozwoli szybko dokręcić śruby, które mogą poluzować się podczas użytkowania. Dodatkowo sprzęt wyposażono w dwie ostrzałki szczelinowe.

Urządzenie mieści się w dłoni i jest wyposażone w wygodny uchwyt, który ułatwia korzystanie ze wszystkich dołączonych narzędzi. Dodatkowo po złożeniu możesz traktować multitool jako brelok i na przykład przyczepić go do plecaka.

Przydatny w aucie

Osobną kategorią multitooli są te przeznaczone dla kierowców. Wyposażono je we wszystkie akcesoria niezbędne zarówno podczas codziennej jazdy, jak i kolizji. Niewielka dioda led przyda się jako prowizoryczna latarka czy to podczas dokonywania drobnych napraw, takich jak choćby wymiana bezpieczników, czy szukania czegoś pod siedzeniem lub w schowku.

Youtube.com
Źródło: Youtube.com

Miernik ciśnienia kół oraz stanu zużycia bieżnika, który można znaleźć w nieco droższych modelach, pozwala na szybkie sprawdzenie stanu ogumienia pojazdu przed długą trasą. Po wyjęciu miernika należy przytknąć go do wyżłobień w oponie, by sprawdzić ich głębokość. Jeśli na podziałce widzisz żółtą strefę, oznacza to, że należy przygotować się do niedługiej wymiany opon. Jeśli bieżnik sięga czerwonej strefy, opona jest praktycznie łysa.

d2dk11b

Bardziej interesująco wyglądają przedmioty, których zadaniem jest pomoc w razie wypadku. Po wyszarpnięciu kolorowego elementu z kółkiem do kluczy w powstałej szczelinie znajdziesz praktyczny nożyk do cięcia pasów. Jest na tyle ostry, by poradzić sobie z wzmocnionymi pasami bezpieczeństwa. Zbijak do szyb pozwoli natomiast wydostać się z uszkodzonego auta, gdy drzwi nie dają się otworzyć. Wystarczy przytknąć punktak do szyb i docisnąć, a mechanizm w środku zajmie się resztą.

Wielofunkcyjna karta

W sieci znajdziesz również multitoole, które możesz schować do kieszeni lub nawet portfela. Wyposażono je we wszystkie narzędzia, które mogą przydać się podczas biwaku czy wycieczki rowerowej. Płaski śrubokręt, klucz do nakrętek czy śrub motylkowych z pewnością pomogą w przeprowadzaniu drobnych napraw.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2dk11b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dk11b