Trwa ładowanie...

Prawdziwa elegancja. Stylowe zegarki dla faceta

Dobry męski zegarek naturalnie komponuje się z resztą stroju. Z pozoru drobny detal może stanowić interesujący element stylizacji i być wyznacznikiem oryginalnego stylu. Warto wiedzieć, jak dopasować go do innych elementów stroju.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Prawdziwa elegancja. Stylowe zegarki dla faceta
Źródło: Shutterstock.com
d21tpdc

Wszystko zależy od okazji, do której planujesz go zakładać. Jeśli potrzebujesz interesującego akcentu w stroju do pracy bądź na spotkania ze znajomymi, będzie on inny niż w przypadku dodatku na oficjalne spotkanie.

Zegarek elegancki i na co dzień

Formalny garnitur wymaga odpowiedniego podejścia, jeśli chodzi o wybór zegarka. Z jednej strony powinien nieco rzucać się w oczy, z drugiej nie może zdominować nadgarstka i zbyt mocno przyciągać wzroku. Podstawowym problemem wielu mężczyzn jest wybieranie zbyt dużych i bardzo ozdobnych zegarków. Klucz do dopasowania nie tkwi w wyglądzie, ale rodzaju i jakości materiałów użytych do konstrukcji. Elegancki zegarek to przede wszystkim koperta wykonana z wysokiej jakości metalu oraz bransoleta lub skórzany pasek.

Zegarki w stylu codziennym mogą być bardzo różnorodne. Jeśli w twojej pracy nie obowiązuje oficjalny dress code, prawie każdy model się nada. Możesz postawić na klasyczną tarczę ze wskazówkami bądź modele cyfrowe. Zwróć przy tym uwagę na grubość zapięcia. Powinno być na tyle cienkie, by można było komfortowo pracować przy komputerze.

Pasek czy bransoleta

To podstawowe pytanie, które zadaje sobie każdy, kto decyduje się na zakup zegarka. Wszystko zależy od upodobań osoby noszącej, warto jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów. Ta sama koperta będzie wyglądać zupełnie inaczej w połączeniu z różnymi zapięciami.

Zegarki na pasku wyglądają o wiele delikatniej i mniej formalnie niż modele z bransoletą. To czyni z nich doskonałe rozwiązanie w stroju codziennym lub do pracy. Różnorodne kolory pasków umożliwiają dopasowanie go do większej liczby stylizacji, tak by naturalnie pasował do kompozycji.

Z kolei zegarki na bransolecie sprawiają wrażenie bardziej stonowanych i oficjalnych. Możesz wybierać między różnymi odcieniami złotego i srebrnego koloru, a także rozmaitą wielkością ogniw. To modele przeznaczone na oficjalne okazje lub spotkania biznesowe. Kompromisem między tymi dwoma typami zapięć jest bransoletka typu mesh stworzona z połączenia drobniutkich ogniw.

d21tpdc

Jaka tarcza będzie odpowiednia

Kolor tarczy zależy przede wszystkim od twoich upodobań i stroju, który zazwyczaj nosisz. Jednym mężczyznom odpowiadają tarcze w jasnych barwach, drudzy preferują ich ciemniejsze odcienie. Istnieją dwie drogi dobierania tarczy do reszty stroju. Możesz postawić na harmonię bądź kontrast.

W pierwszym przypadku dopasuj kolor zegarka do marynarki bądź koszuli, w drugim możesz pozwolić sobie na nieco swobody. Kontrast powinien być dobrze przemyślany, warto sparować tarczę zegarka z innym elementem stroju, na przykład krawatem czy chociażby skarpetkami. W ten sposób zegarek przyciągnie oko, ale nie zaburzy odbioru całego stroju.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d21tpdc

Podziel się opinią

Share
d21tpdc
d21tpdc