Trwa ładowanie...

Prawdziwa twarz włoskiej mafii

Prawdziwa twarz włoskiej mafiiŹródło: AFP
d1m0bof
d1m0bof

Spektakularne wojny gangów, tajne narady klanowe, omerta, "ludzie honoru" i prawdziwi capo di tutti capi. To obraz włoskiej mafii owiany legendą, jaki znamy głównie z amerykańskich filmów. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Szczególnie we Włoszech!

Wielu z Was pamięta zapewne spektakularną "wojnę z mafią", którą w latach osiemdziesiątych wypowiedziała włoskiemu światu przestępczemu tamtejsza policja i karabinierzy przy współpracy z FBI (Amerykanie niemalże całkowicie rozbili włoskie struktury mafijne w USA powiązanie bezpośrednio z sycylijskimi bonzami i zniszczyli główne źródło ich utrzymania - organizację Pizza Connection - sycylijską siatkę zajmującą się przemytem i dystrybucją na masową skalę narkotyków (głównie heroiny).

Nagłówki gazet, z tamtego okresu, co i rusz zawiadamiały o schwytaniu kolejnego niebezpiecznego mafijnego bossa, o krwawych porachunkach między sycylijskimi rodzinami legendarnej cosa nostry, o regularnych walkach, jakie toczyli gangsterzy z policją, karabinierami i niemalże okupującym Sycylię wojskiem.

Liczba ofiar tej wojny jest podawana w tysiącach! Zginęło ponad tysiąc "żołnierzy mafii", oraz setki przedstawicieli organów ścigania (policjantów, karabinierów, sędziów i prokuratorów).

d1m0bof

Blisko tysiąc gangsterów trafiło do aresztu, gdzie skuszeni niższymi wyrokami i statusem świadka koronnego zaczęli sypać.

Najpotężniejszy ówczesny mafioso, głowa najpotężniejszej sycylijskiej rodziny - Toto Riina, znalazł się na celowniku policji. Za nielojalność swoich żołnierzy, którzy zgodzili się składać zeznania, odpłacał zemstą - wszystkich "kapusiów" karał mordując ich żony i dzieci czytaj więcej...

d1m0bof
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m0bof