Trwa ładowanie...
21-10-2010 11:47

Prawdziwe kłopoty grubego faceta

Prawdziwe kłopoty grubego facetaŹródło: Jupiterimages
d168btu
d168btu

2,5 miliona Brytyjczyków jest zbyt grubych, aby zobaczyć swojego penisa - donoszą najnowsze badania.

2 tys. mężczyzn wzięło udział w badaniu przeprowadzonym przez specjalistów z "LighterLife". Jego wyniki wskazują, że 43 procent uczestników od dwóch lat nie oglądało swojego penisa, bez pomocy lustra lub odpowiedniego dostosowania kształtu swojego ciała. 16 procent w ogóle nie mogło sobie przypomnieć, kiedy ostatni raz go widzieli.

Dane te sugerują, że proporcjonalnie 2,5 miliona Brytyjczyków jest zbyt grubych, aby zobaczyć swój członek. Badanie odkrywa również, że powodem kiepskiego stanu zdrowia uczestników jest konsumpcja alkoholu. 30 procent mężczyzn przyznało się do picia alkoholu trzy razy w tygodniu, a jeden na dziesięciu upija się codziennie.

[

]( #opinions )

d168btu

Najgorsze jest jednak to, że dopiero dramatyczne okoliczności zmotywowałyby mężczyzn do walki z nadwagą. Ponad połowa z nich stwierdziła, że zrzuciliby zbędne kilogramy, gdyby czuli się stale zakłopotani swoim wyglądem. Inni stwierdzili, że dopiero problemy zdrowotne lub niezdolność do czynności seksualnych zmobilizowałyby ich do przemyślenia swojego stylu życia.

Mandy Cassidy, psychoterapeutka z Lighterlife, twierdzi, że bardzo wyraźnie widać, że niektórzy Brytyjczycy podchodzą zbyt luźno w stosunku do zdrowia i utraty wagi.

-_ Często, dopiero gdy zdarzy się coś dramatycznego, biorą pod uwagę utratę wagi i przejście na zdrowy tryb życia, co jest naprawdę niepokojące. Mężczyźni powinni uważać, aby utrzymać zdrowy styl życia przez cały czas, nie czekając na widoczne zmiany, które zmotywują ich do działania_ - dodała.

A na naszym podwórku? Otyły dłużej szuka pracy - wynika z badań. Dlaczego tak się dzieje? Ponad 60 proc. Polaków uważa, że osoba otyła jest leniwa. Dodatkowo - tylko 15 proc. ankietowanych charakteryzuje osobę z nadwagą, jako "kompetentną".

d168btu

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie organizatorów programu, największy odsetek ankietowanych oceniających osoby otyłe, jako leniwe to kadra zarządzająca (66 proc.). Jednocześnie tylko 12,2 proc. z nich przypisuje pracownikowi z nadwagą cechę "kompetentna".

Również wysoki procent pracowników umysłowych, handlowców, robotników i właścicieli określił osoby otyłe, jako leniwe. Nie więcej niż 20,3 proc. przedstawicieli tych grup zawodowych ocenia osoby z nadwagą, jako kompetentne.

_ (PAP), metro.co.uk,_

d168btu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d168btu