Trwa ładowanie...
d3wrjm0
Seks

Prawie 70 procent kobiet udaje orgazm! Dlaczego?

.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prawie 70 procent kobiet udaje orgazm! Dlaczego?
(123RF)
d3wrjm0

68 procent kobiet i 28 procent mężczyzn to łóżkowi kłamcy - nie mają orgazmów, ale nagminnie je udają. Dlaczego?

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Kansas dowiodło, że blisko 70 procent badanych kobiet i prawie co trzeci mężczyzna to kłamcy. Ludzie ci udają szczytowanie, by zadowolić swoich partnerów seksualnych. Część z nich tłumaczy, że robią to tylko wtedy, gdy ich orgazm wydawał się być już bardzo blisko.

W badaniu, którego wyniki opublikowano w czasopiśmie "Journal of Research Sex", wzięło udział 281 osób - w większości studentów i studentek. Na podstawie wywiadów z ochotnikami ustalono, że większość udających orgazmy, symuluje je, bo ulega presji - czują, że muszą cieszyć się seksem, nawet kiedy współżycie nie sprawia im satysfakcji.

d3wrjm0

Naukowców zaciekawiło, że wina za ten stan rzeczy leży także po stronie mężczyzn. Nacisk na to, by dawać partnerce "orgazmy podobne do trzęsień ziemi" prowadzi do tego, że czasem kobiety udają, by spełnić oczekiwania swoich partnerów i utwierdzić ich w przekonaniu, że są nieziemskimi kochankami.

W zeszłym roku, dzięki podobnym badaniom przeprowadzonym przez naukowców z Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku, dowiedziono, że przypominające szczytowanie zachowania mają chronić przed porzuceniem. Chodzi o to, że kobiety niemające orgazmów obawiają się, że zostaną określone mianem „oziębłych".

Specjaliści z Uniwersytetu Temple w Filadelfii sugerowali w komentarzach do swoich badań na ten temat, że wiele kobiet boi się intymności, co powoduje, że w kontaktach z partnerem mają problemy z odczuwaniem przyjemności. Z uwagi na lęk przed bliskością i związane z nim następstwa - m.in. nieumiejętność szczytowania - kobiety wolą udawać orgazm.

Nie oznacza to jednak, że na co dzień nie szaleją z miłości i nie odczuwają potrzeby zbliżeń. Naukowcy odkryli także, że osoby zachowujące się głośno w czasie seksu są bardziej zadowolone ze swojego życia seksualnego. Dlatego, jeśli nawet czasem przesadzasz w sypialni - wzdychając, jęcząc lub krzycząc - nie przejmuj się tym. To może wyjść ci na dobre - taki głośny seks bywa bardzo pobudzający, a od dużego pobudzenia już tylko krok do prawdziwych orgazmów.

Ijuh, facet.wp.pl

Zobacz: "Seks oralny, którego ona nigdy nie zapomni"

d3wrjm0

Podziel się opinią

Share

d3wrjm0

d3wrjm0