Trwa ładowanie...
02-09-2010 12:59

Prehistoryczne dildo

Prehistoryczne dildoŹródło: AFP
dsec2z2
dsec2z2

Być może wkrótce będziemy musieli zrewidować nasze podejście do jaskiniowców, a przede wszystkim naszą wizję prehistorycznego seksu. Życie seksualne naszych przodków okazuje się bowiem o wiele bardziej urozmaicone niż standardowo przypisywana im pozycja na pieska.

Artefakt, który może zyskać rangę historycznego dowodu na erotyczną finezję jaskiniowców, odnaleziono w Szwecji. Jest to wykonany z kości jelenia męski członek. To jedno z najstarszych tego typu odkryć na świecie.

Co ciekawe odkrycia dokonała kobieta: "Z początku myślałam, że to po prostu obrobiony róg jelenia, ale kiedy się temu przyjrzałam, nie mogłam opanować rozbawienia" - pisze na swoim blogu badaczka.

dsec2z2

Naukowcy szacują wiek znaleziska na 6 - 8 tysięcy lat. Penis mierzy 11 centymetrów długości i jest szeroki na 2 centymetry. Nie są to gigantyczne rozmiary, jednak przypomnijmy, że ludzie sprzed tysięcy lat byli znacznie niżsi i mniejsi od współczesnych, zatem nie można mierzyć ich i ich penisów tą samą miarą.

Do czego to służyło?/ źródło:AFP

Choć wykonanie członka cechuje tak wysoki stopień realizmu, że z powodzeniem mógłby znaleźć się w asortymencie współczesnego sex shopu i zadowolić niejedną spragnioną wrażeń klientkę, naukowcy nie są w stanie określić, czy aby na pewno penis był używany właśnie w celach seksualnych.

Spekuluje się, że równie dobrze mógł spełniać rolę mistycznego symbolu płodności, choć hipoteza ta nie jest zbyt przekonywująca, ponieważ taką rolę spełniały zazwyczaj żeńskie wyobrażenia płodności i symbole żeńskich narządów płciowych. Penisów używano do tych celów sporadycznie, na co wskazują dość rzadkie tego typu znaleziska.

dsec2z2

Teza o pozaseksulnym wykorzystaniu artefaktu odejmuje jednak całej sytuacji sporo pikanterii. Poza tym zwolennicy tezy, że fallus był jednak wykorzystywany podczas seksu mają w ręku mocny argument - penis jest naturalnej wielkości, co nie byłoby konieczne, gdyby spełniał funkcję tylko symboliczną. Tym samym wydaje się prawdopodobne, że rogowy penis był używany podczas aktów seksualnych - pomocniczo lub zastępczo.

Gdyby udowodniono, że znalezisko to prehistoryczna zabawka erotyczna, Szwedzi mogliby się pochwalić niewątpliwą finezją seksualną swoich praprzodków. Do tej pory pałeczka - nomen omen - pierwszeństwa przysługiwała Niemcom - to na terenach niemieckich odnaleziono poprzednie najstarsze dildo na świecie. Wykonane - o zgrozo - ze stali. To się nazywa niemiecka solidność.

dsec2z2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsec2z2