Trwa ładowanie...
02-02-2015 12:32

Prezentacja nowego bolidu Infiniti Red Bull Racing - RB11

Prezentacja nowego bolidu Infiniti Red Bull Racing - RB11Źródło: materiał prasowy
d6qyivr
d6qyivr

1 lutego na torze w Jerez w Hiszpanii, zespół Infiniti Red Bull Racing zaprezentował swój bolid na 2015 rok. Bolid o oznaczeniu RB11 imponuje nowatorskim malowaniem.

Rob Marshall, jeden z głównych projektantów powiedział na konferencji, że mimo rewolucyjnego wyglądu auta, największe zmiany w bolidzie, to te, których nie widać: „Co się zmieniło? Z zewnątrz możemy zobaczyć m.in. inny nos, niż ten, który był w 2014 roku. Kluczowe zmiany są wewnątrz. Znaleźliśmy obszar, który był niedoskonały i go usprawniliśmy. Nie jest to widoczne gołym okiem.”

(( bigphoto http://i.wp.pl/a/f/jpeg/34454/bolid1.jpeg #source=(fot. materiał prasowy)

#size=650x289#))

Model RB11 jest pierwszą konstrukcją teamu stworzoną bez kierownictwa Adriana Neweya. Brytyjski specjalista techniczny zespołu Red Bull Racing, w ubiegłym roku zrezygnował z funkcji dyrektora sportowego, jednak wciąż miał wpływ przy budowaniu RB11.

d6qyivr

W tym roku zespół z Milton Keynes zrezygnował z oficjalnej prezentacji bolidu. Dziennikarze zobaczyli nowe dziecko teamu Red Bull Racing, dopiero gdy na aleje serwisową z garażu wyjechał Daniel Ricciardo. Drugim kierowcą w zespole, który ma na swoim koncie m.in. cztery mistrzowskie tytuły w klasyfikacji konstruktorów, będzie Daniił Kwiat. Rosjanin, który zeszły sezon spędził w teamie Scuderii Toro Rosso, zdaje sobie sprawę, że oczekiwania w stosunku do niego są bardzo duże.

(( bigphoto http://i.wp.pl/a/f/jpeg/34454/bolid2.jpeg #source=(fot. materiał prasowy)

#size=650x338#))

„Chcę utrzymać formę z końcówki zeszłego sezonu. Byłem bardzo zadowolony z rezultatów jakie osiągałem. Mam nadzieję, że wystartuję z wysokiego poziomu i z każdą rundą będę jeździł jeszcze szybciej. Wszyscy wiedzą, że jestem w stanie być konkurencyjny dla najszybszych kierowców w całej stawce. Jestem podekscytowany tym, że sezon zbliża się wielkimi krokami i już nie mogę doczekać się rywalizacji z Mercedesem.”- powiedział Ricciardo.

d6qyivr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6qyivr