Trwa ładowanie...
d3sakmg

Prezenty dla fana postapokaliptycznego świata rodem z gry Fallout

Pierwsza cześć Fallouta powstała 20 lat temu. Od tamtego czasu wiele zmieniło się, ale popularność gry nie maleje. To nie tylko gry komputerowe, ale też koszulki, kubki, figurki, czyli wszystko, co może przydać się fanowi tej produkcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Świat z Fallouta to nie tylko gra komputerowa
Świat z Fallouta to nie tylko gra komputerowa (Materiał prasowy, Fot: Bethesda)
d3sakmg

Fallout przenosi gracza do świata po wielkiej wojnie pomiędzy USA i Chinami, która kończy się użyciem broni atomowej doprowadzającej do zniszczenia dotychczasowego świata. Gra ma cztery części, które chociażby z powodu upływu lat bardzo się od siebie różnią.

Pierwszy Fallout opowiada historię bohatera wyruszającego w podróż w celu uratowanie swojej społeczności, której uszkodziła się maszyna odpowiadająca za oszczyszczanie wody. Z perspektywy czasu grafika może wydawać się bardzo toporna. Nie uświadczymy tam efektów 3D i dopracowanych animacji. Jednak nie zapominajmy, że gra powstała w czasach dominacji Windows 95.

Natomiast Fallout 4 to zupełnie inna bajka. Gra z 2015 r. została pozytywnie przyjęta i chwalona za wielkość otwartego świata. Doceniono też liczbę misji do wykonania i wpływ gracza na fabułę. Nie zabrakło też zachwytów nad stroną graficzną i dźwiękową.

d3sakmg

Gra od samego początku stała się wręcz kultowa. Zawdzięcza to m.in. wielu różnym smaczkom w grze, które zainspirowały fanów do tworzenia plakatów nawiązujących do gry Fallout. Wszystkie umieszczają na stronie internetowej tworząc pokaźną galerię z alternatywnej rzeczywistości. W sieci można znaleźć też przepisy inspirowane pojawiającym się w grze jedzeniem.

Nawet doszło do sytuacji, w której na rynku pojawia się gra planszowa oraz kilkunaście figurek i elementów odwołujących się do kultowej już gry. Tym samym doszło do odwrotnego zjawiska niż w przypadku innych gier, kiedy to świat komputerowy bierze pełnymi garściami pomysły ze świata gier planszowych, książek czy filmów.

d3sakmg

Podziel się opinią

Share

d3sakmg

d3sakmg