Trwa ładowanie...
09-03-2011 15:34

Prezydent Gdyni o rugby: "Honor, szacunek dla przeciwnika, odwaga i siła"

Prezydent Gdyni o rugby: "Honor, szacunek dla przeciwnika, odwaga i siła"
d4mg68p
d4mg68p

Wielkimi krokami zbliża się mecz międzypaństwowy pomiędzy reprezentacją Polski a Belgii. Odbędzie się on w Gdyni na Narodowym Stadionie Rugby już w sobotę (12.03.2011), o godzinie 19.00. Co o tej dyscyplinie sądzi Wojciech Szczurek? Jakie szanse mają biało-czerwoni? Puchar Narodów Europy to wydarzenie, którego nie powinien przegapić żaden kibic!

1. Jak to się stało, że Narodowy Stadion Rugby znajduje się w Gdyni?
Rugby od lat ma w naszym mieście doskonałe warunki do rozwoju. Możemy pochwalić się nie tylko jedną z najlepszych drużyn w kraju, czy zespołami młodzieżowymi, ale również licznym gronem kibiców, sporą grupą sponsorów przychylnych tej dyscyplinie oraz znakomitą konkurencją w najbliższym sąsiedztwie, która również inspiruje nas do ciągłego rozwoju. Rugby to ciągle rozwijająca się, w Polsce dyscyplina, - a w Gdyni szczególnie dynamicznie. Budowa Narodowego Stadionu Rugby była więc tego naturalną konsekwencją Rugby to szkoła honoru i szacunku dla przeciwnika. Dodam jeszcze, że obiekt ten ma znacznie szersze znaczenie dla rozwoju gdyńskiego sportu, gdyż korzystają z niego nie tylko rugbiści, ale również reprezentanci innych dyscyplin, w tym przede wszystkim piłkarze, a ostatnio i drużyna futbolu amerykańskiego.

2. Czy kiedykolwiek uczestniczył Pan czynnie w treningu rugbystów?
Często przyglądam się ich treningom, nie zaryzykowałbym jednak czynnego udziału. Lubię zmagania gladiatorów, pozostawiam je jednak profesjonalistom.

3. Gdyby miał Pan Prezydent w trzech zdaniach scharakteryzować dyscyplinę sportu jaką jest rugby - to były by to słowa...
Rugby to znacznie więcej niż sport, to sposób na życie. Historia RC Arka Gdynia jest tego najlepszym przykładem. Honor, szacunek dla przeciwnika, odwaga, siła i spryt to właśnie te słowa.

d4mg68p

4. Sobotni mecz jest świetną okazją do promocji rugby w naszym regionie - jakie kroki w tym kierunku zrobiła Gdynia?
Każda wizyta reprezentacji Polski jest dla nas istotnym wydarzeniem. Poświęcamy temu spotkaniu bardzo dużo uwagi, szeroko je promując.

5. Jaki w odczuciu Prezydenta Gdyni będzie rezultat spotkania?
Obserwowałem przygotowania naszej kadry i jestem pod wrażeniem ich zaangażowania oraz pasji. Wierzę w zwycięstwo naszej reprezentacji i wspaniałą atmosferę na trybunach.

Rozmawiał Łukasz Jurczak

.....................

Mecz Polska - Belgia Narodowy Stadion Rugby, 12.03.2011r. (sobota) Gdynia, ul. Kazimierza Górskiego 10 wstęp wolny

Patronat medialny nad polską reprezentacją rugby ma Wirtualna Polska

d4mg68p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mg68p