Trwa ładowanie...
25-11-2008 15:03

Problem z włosami? Już nie!

Problem z włosami? Już nie!
d3qxa2x
d3qxa2x

Dla mężczyzn wypadające włosy, zwłaszcza w bardzo młodym wieku, bywają powodem wielkiej depresji. Właśnie ten element wyglądu staje się dla panów wyznacznikiem sukcesu zarówno zawodowego, jak i prywatnego. I jak pokazują przykłady z życia, bujna fryzura odgrywa dziś znacznie większą rolę niż odwieczny atrybut męskości, czyli mięśnie. Mężczyźni to pragmatycy, dlatego dbanie o siebie staje się dziś nie tylko wyrazem próżności, ale elementem walki o swoją pozycję.

Współczesny mężczyzna przestaje być bezwzględnym, umięśnionym maczo. Pokazuje coraz częściej wrażliwszą stronę swojej natury. Potrafi być doskonałym, zdecydowanym menedżerem, a także czułym mężem i ojcem. Mężczyzna szuka dziś siły przebicia nie tylko w swojej inteligencji, czy sprycie, ale także w swojej cielesności, która pozwala mu być zauważonym i docenionym przez otoczenie.

[

]( http://corto.www.wp.pl/as/Dercos_artykul_facet2.html ) W dobie maszyn, które zastępują człowieka, sam atrybut siły fizycznej stracił na znaczeniu. Liczy się także wygląd – męski, zadbany, świadczący o statusie społecznym. Pewnie dlatego dla wielu mężczyzn włosy stały się istotnym orężem. Ładna, bujna fryzura to w praktyce życiowej większa szansa na: lepsze miejsce pracy, udane negocjacje biznesowe, wyróżnienie się w tłumie mniej zadbanych panów. Oczy, dłonie i włosy - na to kobiety zwracają uwagę.

d3qxa2x

Bujna fryzura daje wrażenie zdrowia, witalności, młodości, a więc cech niezbędnych do aktywnego zdobywania sukcesu. Włosy stają się istotnym elementem naszego self-marketingu. Mężczyźni o zdrowych i mocnych włosach sprawiają wrażenie silnych, aktywnych.

A kiedy się zaczyna…

Pojawiające się na głowie zakola spędzają sen z powiek wielu mężczyznom. Wypadanie włosów, zwłaszcza w bardzo młodym wieku (przed 30-tką), bywa powodem szoku i depresji. Jednak często mężczyźni reagują dopiero wtedy, gdy zjawisko łysienia jest już mocno zaawansowane. Wcześniej starają się je ukrywać i udawać, że na razie nie ma problemu. A to właśnie dostrzeżenie pierwszych symptomów i zastosowana kuracja, mogą naprawdę zdziałać cuda.

Problem z łysieniem polega na tym, że wpływa na nie bardzo wiele czynników, zarówno tych dziedzicznych, jak i środowiskowych. Często nadmierne wypadanie włosów jest efektem różnych chorób (np. zaburzeń hormonalnych, niedoboru mikroelementów). Wówczas niezbędna jest diagnostyka i szybkie leczenie takich schorzeń. Brak reakcji ze strony mężczyzny, może doprowadzić do nasilenia się wypadania włosów, jak i rozwoju groźnych chorób. Pamiętajmy, pojawiające się zakola są tylko pierwszą fazą łysienia.

To istotny objaw zapowiadający poważniejsze problemy z włosami. Kolejna faza to łysienie intensywne, objawiające się przerzedzeniem włosów na czubku głowy, co zwykle prowadzi do całkowitej łysiny.

d3qxa2x

Jest szansa na sukces

Na szczęście obecnie możemy walczyć z łysieniem na każdym etapie. W walce z nadmiernym wypadaniem włosów należy działać bezpośrednio na mieszki włosowe, aby przywrócić ich poprawne zakorzenienie i odżywienie oraz wpłynąć na faktyczną poprawę grubości łodygi włosa. Pomóc mogą w tym preparaty marki Vichy - Dercos Aminexil Energy i Dercos Aminexil SP94. Zawierają one Aminexil - składnik, który przeciwdziała włóknieniu kolagenu otaczającego korzeń włosa. Aminexil wnikając w korzeń włosa sprawia, że staje się on gruby i mocny.

Przeznaczony jest dla młodych mężczyzn z objawami przedwczesnego wypadania włosów. Preparat ten wzmacnia i natychmiast zagęszcza męskie włosy (*1). Wzbogacony jest żeń-szeniem, znanym z działania antyrodnikowego i tonizującego. Aminexil Energy oferowany jest w formie praktycznego i łatwego w użyciu sprayu. Dla mężczyzn to bardzo ważne. Jak wiadomo nie lubią oni męczyć się ze skomplikowanym i czasochłonnym nakładaniem specyfików na włosy. Wystarczy rozmasować dokładnie skórę głowy, spryskać ją sześciokrotnie i równomiernie rozprowadzić preparat.

d3qxa2x

Zaleca się masowanie skóry głowy okrężnymi ruchami, aby przyspieszyć i zoptymalizować wnikanie aktywnych składników. Dodatkową zaletą Dercos Aminexil Energy jest świeży zapach i nie klejąca, nietłusta formuła. Użytkownicy zwracają także uwagę na łatwość układania włosów po zastosowaniu tego preparatu (u 86 % stosujących, *2).

Zalecane dawkowanie Aminexil Energy to: raz dziennie, lub 3 razy w tygodniu w formie 6-tygodniowej kuracji.

To z kolei preparat przeznaczony dla starszych mężczyzn, z poważniejszymi problemami. Przeciwdziała intensywnemu wypadaniu włosów. Istotną rolę odgrywa tu składnik SP94, który wnika w korzeń włosa, aby zwiększyć grubość jego łodygi (3). SP94 jest wchłaniany przez korzeń włosa i przekształcany w składniki budulcowe włosa, aby stymulować wytwarzanie gęstych, grubych i mocnych włosów (4). SP94 to połączenie dwóch składników: Glukozy (dostarcza włosom niezbędnej do wzrostu energii życiowej) i Witaminy F (niezbędny nienasycony kwas tłuszczowy, jest prekursorem elementów budujących łodygę włosa).

d3qxa2x

Aminexil SP94 działa skutecznie w różnych stadiach łysienia (*6) - lekkie wypadanie, umiarkowane i zaawansowane. Konsystencja preparatu jest nietłusta i szybkoschnąca. Po zastosowaniu włosy są naturalne w dotyku i łatwo się układają. Preparat jest w formie ampułek, których stosowanie ułatwi specjalny dozownik.

Zalecane dawkowanie Dercos Aminexil SP94 to: 1 ampułka dziennie lub przynajmniej 3 ampułki w tygodniu. Zaleca się użycie preparatu w formie sześciotygodniowej kuracji, dwa razy do roku - jesienią i wiosną.

Dobrze traktuj włosy

Stosując preparaty Dercos Aminexil Energy i SP94 mężczyźni nie mogą zapominać równocześnie o dobrym „traktowaniu” włosów. Przede wszystkim powinni unikać zbyt częstego stosowania suszarek (ręcznik i świeże powietrze to najlepsze rozwiązanie), a w okresie wakacyjnym chronić głowę przed intensywnym promieniowaniem słonecznym.

d3qxa2x

Włosom daje się także we znaki woda słona i chlorowana. Dlatego po kąpieli w basenie czy morzu, warto opłukać głowę słodką wodą. Aby działanie preparatów Aminexil Energy i SP94 pozostało widoczne, warto staranniej dobierać środki do pielęgnacji włosów. Najlepiej z rodziny Vichy Dercos Technique.

Zaleca się też unikać podrażnień naskórka skóry głowy i dbać o dietę bogatą w cynk.

PRZYPISY:

(1) Vichy.

(2) Test aplikacyjny na grupie 139 mężczyzn stosujących Aminexil Energy przez 6 tygodni.

(3) Skuteczność SP94™: test in vitro przy użyciu węgla aktywnego C14.

(4) Skuteczność Aminexilu SP94™: badanie konsumenckie przeprowadzone w grupie 240 osób, mężczyzn i kobiet.

(5) Badanie kliniczne przeprowadzone w warunkach szpitalnych w grupie 130 osób – Aminexil wobec placebo.

d3qxa2x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d3qxa2x