Trwa ładowanie...
10-02-2016 11:39

Profesor stracił przytomność. Gdyby nie pomoc studentów mógłby umrzeć

d24kp4l
d24kp4l

Wielu na ich miejscu spanikowałoby, nie wiedząc, co zrobić w takiej sytuacji. Jednak studenci z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wykazali się nie tylko znajomością zasad pierwszej pomocy, ale też szybkością. Katarzyna Boryczko, Michał Kowalczyk, Kamil Prokop, Maciej Broński oraz Bartosz Konopa kilka dni temu podjęli się reanimacji wykładowcy, który zasłabł podczas zajęć. Cała piątka studiuje na Wydziale Elektrotechniki AGH, na którym wykłada prof. Zygfryd Głowacz.

Kasia zauważyła, że w korytarzu leży profesor. Szybko zaalarmowała kolegów i razem ułożyli wykładowcę w prawidłowej pozycji. Przez kilkanaście minut prowadzili akcje resuscytacyjną. Jak przyznali ratownicy, tylko dzięki natychmiastowej akcji ratowniczej studentów mężczyzna przeżył zawał serca.

- Kamil rozpiął profesorowi koszulę, sprawdził wszystkie czynności i przystąpił do masażu serca. Michał zadzwonił w tym czasie na pogotowie – mówi jeden ze studentów.

"Kasiu, Michale, Kamilu, Maćku, Bartku - AGH jest z Was dumne. To oczywiście nie koniec tej historii - wkrótce czeka Was miłe zaproszenie od Rektora i Dziekana WEAIiIB" - zapowiada uczelnia w komunikacie zamieszczonym na Facebooku.

Profesor Głowacz czuje się już lepiej i przechodzi rehabilitację.

d24kp4l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24kp4l

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj