Trwa ładowanie...
d1kz5sr
Męskie sprawy

Przedawkowanie główną przyczyną przypadkowych zgonów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przedawkowanie główną przyczyną przypadkowych zgonów
(East News)
d1kz5sr

Przedawkowanie czy to narkotyków czy to leków jest główną przyczyną przypadkowych zgonów w USA - podała amerykańska agencja do spraw narkotyków DEA. Mniej osób ginie w wypadkach drogowych i na skutek użycia broni palnej niż po przedawkowaniu. Według najnowszych dostępnych danych, w 2013 r. na skutek przedawkowania leków bądź narkotyków zmarło w USA 46 471 osób, w wypadkach samochodowych 35 369 osób, a na skutek użycia broni - 33 636 osób.

"Przypadki śmierci z przedawkowania, głównie leków wypisywanych na receptę i heroiny, osiągnęły poziom epidemii" - powiedział szef DEA Chuck Rosenberg. W dorocznym raporcie DEA napisano, że w USA rośnie konsumpcja heroiny. Między 2013 a 2014 rokiem o ponad połowę wzrósł odsetek osób, które przyznały się do zażywania heroiny w ciągu ostatniego miesiąca. Niemal dwukrotnie wzrosła ilość przechwyconej heroiny: z 2,76 ton w 2010 roku do 5 ton w 2014.

Jednak - zwraca uwagę AFP - dużo bardziej problematyczne jest nadmierne korzystanie z leków przepisywanych na receptę. Liczba osób ich nadużywających jest większa niż łącznie liczba narkomanów sięgających po kokainę, metamfetaminę, heroinę i ecstasy. Od 2002 roku więcej ludzi umiera z przedawkowania leków niż kokainy i heroiny liczonych razem.

d1kz5sr

Podziel się opinią

Share
d1kz5sr
d1kz5sr