Trwa ładowanie...
07-03-2013 15:55

Przedstawiciel Rosji zabroni rosyjskiej picia delegacji alkoholu w pracy

Przedstawiciel Rosji zabroni rosyjskiej picia delegacji alkoholu w pracyŹródło: 123RF
d1nx2gt
d1nx2gt

Stały przedstawiciel Rosji w ONZ Witalij Czurkin oświadczył, że zabroni rosyjskiej delegacji spożywania alkoholu w trakcie roboczych narad - poinformowała w czwartek agencja ITAR-TASS.

Jest to - jak zaznaczyła - reakcja na krytyczne uwagi przedstawiciela USA w ONZ Josepha Torselli, który niedawno skrytykował nadmierny pociąg do napojów wyskokowych w siedzibie tej organizacji.

- Moje stanowisko jako przedstawiciela Rosji wygląda następująco: podczas narad roboczych nie ma miejsca na pijaństwo. Wydam jasne polecenia w tej sprawie delegacji rosyjskiej - powiedział Czurkin.

d1nx2gt

Torsella, który zajmuje się organizacją pracy i reformowaniem ONZ, zarzucił kolegom z komisji budżetowej Zgromadzenia Ogólnego ONZ nadmierny pociąg do alkoholu, zwłaszcza podczas świąt Bożego Narodzenia. Mniej więcej w tym czasie jest zatwierdzany budżet ONZ.

Zarzuty amerykańskiego dyplomaty trudno nazwać bezpodstawnymi - pisze ITAR-TASS. Przypomina, że prace w grudniu nad skorygowanym budżetem ONZ na lata 2012-2013 trwały wyjątkowo długo, przy czym nie najmniej ważną przyczyną tego był udział członków komisji budżetowej w rozlicznych przedświątecznych przyjęciach i pojawianie się na posiedzeniu w stanie, który uniemożliwiał im pracę.

Amerykański dyplomata zaproponował, by ogłosić siedzibę ONZ "strefą wolną od pijaństwa", a szampana zostawić do toastu po pomyślnym zakończeniu sesji.

d1nx2gt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nx2gt