Trwa ładowanie...
d3hk64y

Przekonaj się do skarbonki. Mamy dla was 4 sposoby, jak "kolekcjonować" pieniądze

Oszczędzanie nie jest mocną stroną większości z was. Zbliżają się jednak wakacje, na horyzoncie majaczy okres urlopowy. Warto odpowiednio się na ten czas przygotować, odkładając trochę pieniędzy. Zaciskanie pasa wcale nie jest przyjemne, jednak mamy dla was kilka wariantów, które pomogą w bezbolesnym odłożeniu kilku groszy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Sposoby, po których na koniec miesiąca na koncie może pojawić się naprawdę pokaźna suma
Sposoby, po których na koniec miesiąca na koncie może pojawić się naprawdę pokaźna suma (iStock.com)
d3hk64y

Pierwszy sprawdzony sposób na zaoszczędzenie sporej kwoty, to wybranie metody płatności. Kiedy podsumujecie sobie swoje wszystkie wydatki z miesiąca i przyjrzycie się szczególnie tym, które wyniosły mniej niż 10 zł, dojdziecie do jednego wniosku.

Znacząca część domowego budżetu znika na drobne wydatki. Raz skusi was pyszna drożdżówka, innym razem kawa lub tanie ciuchy. Na szczęście wiele lokali z tego typu produktami wciąż nie honoruje płatności kartą. Jeśli więc ograniczycie się tylko do "plastikowych pieniędzy", a gotówka w kieszeni będzie stanowiła rzadkość, wówczas na koniec miesiąca na koncie może pojawić się naprawdę pokaźna suma.

Kolejnym sposobem na odłożenie pieniędzy, jest oddzielanie monet od banknotów. To jedna z najprostszych metod, by oszczędzać i na bieżąco monitorować, jak nam idzie realizowanie noworocznego postanowienia. Ten sposób odkładania wymaga jednak bardzo dużego zaangażowania i systematyczności.

d3hk64y

Pod koniec każdego dnia trzeba bowiem zajrzeć do swojego portfela i przerzucić do skarbonki wszystkie monety, jakie w nim zostały. Zwykle jest to nawet kilkanaście złotych dziennie! Przemnóżcie taką kwotę przez liczbę dni miesiąca i odpowiedzcie sobie sami, czy warto.

Trzecia metoda to sposób na oszczędzenie bardzo poważnej kwoty pieniędzy. Wystarczy po prostu rzucić palenie. Wbrew pozorom to nie takie trudne, jak wielu z was myśli. 15 zł dziennie pomnożone przez wszystkie dni miesiąca da rewelacyjny wynik. Kto nie chciałby być zdrowszy i oszczędzać przynajmniej pół tysiąca złotych miesięcznie?

Doceń moc promocji i wyprzedaży. Sklepy potrafią przeceniać produkty nawet o kilkadziesiąt procent. Na początku wyszukiwanie takich okazji może być problematyczne, ale z czasem dojdziecie do perfekcji. W końcu każdy lubi płacić o połowę mniej za ten sam produkt.

Przyjrzyj się również aukcjom internetowym i sklepom z używanymi rzeczami. Bardzo często w sieci i w outletach można znaleźć niemal nowe przedmioty za cenę o wiele niższą niż w markowym butiku.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d3hk64y

Podziel się opinią

Share
d3hk64y
d3hk64y