Trwa ładowanie...

Przydatne i ładne powerbanki do 70 zł. Koniec z szukaniem gniazdka

Nikt z nas nie lubi momentu, w którym poziom naładowania telefonu spada niebezpiecznie nisko. W końcu potrzebujemy go do tylu spraw, że bez niego czujemy się jak bez ręki. Aby do takich sytuacji nie dopuszczać, wystarczy wyposażyć się w niewielki, designerski powerbank, który kupisz za grosze.

Przydatne i ładne powerbanki do 70 zł. Koniec z szukaniem gniazdkaŹródło: iStock.com
d2qypdy
d2qypdy

Jak wybrać najlepszy powerbank?

Telefon stał się naszą prawą ręką w przypadku załatwianiu wielu spraw. Możemy z jego pomocą opłacić rachunki, obejrzeć serial, kupić bilety do kina i śledzić poczynania naszych znajomych i osób, które mogą znajdować się na drugiej stronie kuli ziemskiej. Mało kto z nas już wychodzi z domu bez telefonu, a jego wyczerpująca się bateria może wprowadzić sporo chaosu i nerwów - nie zawsze przecież mamy dostęp do gniazdka elektrycznego oraz czas i cierpliwość, które pozwoliłyby baterii wystarczająco się naładować. Jeśli preferujesz utrzymanie wewnętrznego spokoju i wolisz mieć pewność, że nic cię nie zaskoczy, miej przy sobie zawsze powerbank. Jest niewielki - zmieści się do kieszeni, torby i małej, kobiecej kopertówki oraz poręczny - wystarczy podpiąć do niego telefon.

Wybór odpowiedniego sprzętu nie jest jednak łatwy. Liczba parametrów, które różnią poszczególne modele, może faktycznie przytłoczyć. Jeśli planujesz kupić powerbank dla siebie lub na prezent i nie wiesz, czym kierować się podczas jego wyboru, przygotowaliśmy opis cech, na które warto zwrócić uwagę.

iStock.com
Źródło: iStock.com

Pojemność sprzętu
To, ile energii potrafi w sobie przechować powerbank, nazywamy jego pojemnością. W rzeczywistości świadczy ona o tym, ile razy jesteśmy w stanie naładować telefon na jednym naładowaniu powerbanku. Aby model był użyteczny, warto wybrać taki, który naładuje telefon przynajmniej dwa razy. Staraj się znaleźć model przynajmniej o mocy 5000-6000 mAh. Będzie ona optymalna i spokojnie wystarczy na codzienne i standardowe używanie. Pamiętaj, że tego typu sprzęt z czasem narażony jest na samoczynną utratę energii wynoszącą około 20 proc. Warto się zastanowić, czy już na samym początku większa pojemność nie będzie dużo lepszą decyzją.

Kontroluj poziom naładowania
Poziom naładowania telefonu jest w naturalny sposób widoczny na jego ekranie. Mała ikonka sugeruje, czy niedługo będziemy musieli uzupełnić energię. Podczas korzystania z powerbanka taki wskaźnik jest równie ważny. Dobrze jest wiedzieć, ile energii pozostało w powerbanku po odpięciu sprzętu, który naładowaliśmy. Producenci takiego sprzętu stosują dwie metody wskaźników naładowania - pierwszą z nich są niewielkie diody wbudowane w powerbank, które symbolizują poziom naładowania. Drugą opcją jest niewielki wyświetlacz LCD, na którym zobaczysz, najczęściej w procentach, jak dużo energii w nim pozostało. Im większa kontrola nad energią w telefonie i w powerbanku, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że coś cię zaskoczy.

Dodatkowe opcje
Dobre i wystarczające powerbanki możesz kupić w sieci za niewielkie pieniądze. Niekiedy producenci chcą zwiększyć komfort użytkowania powerbanka i dodają do niego możliwości, które faktycznie mogą się przydać. Niektóre z modeli mają wbudowaną lampkę LED, która w czasem może być bardzo użyteczna. Taka lampka nie zużywa dużo energii więc nie musisz obawiać się o jej utratę. Powerbanki zazwyczaj mają wyjmowany kabel, który potrafi się zgubić, kiedy jest najbardziej potrzebny. Jeśli masz ochotę, możesz wybrać gadżet z wbudowanym kablem. Ułatwieniem w korzystaniu z powerbanka może być także uchwyt, dzięki któremu możesz przymocować go do paska, portfela czy kluczy. Im bardziej zaawansowana opcja, tym więcej będziesz musiał zapłacić, jednak jeśli zamierzasz używać powerbanka często, warto postarać się o model, który spełni twoje wszystkie oczekiwania.

d2qypdy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qypdy