Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
07-06-2016 13:13

Przygotuj się na plażę. Ile to kosztuje?

Szczegółowo to wyliczyśmy

Przygotuj się na plażę. Ile to kosztuje?Źródło: PAP
d31o5sx
d31o5sx

Ciało, także mężczyzny, należy odpowiednio przygotować na plażę. Przy dużej samodyscyplinie można to zrobić za darmo. Przy mniejszej – trzeba się liczyć z kosztami. Szczegółowo je wyliczyliśmy.

O ciało można zadbać samemu – przygotowując zdrowe posiłki i regularnie ćwicząc. To wymaga nieco czasu, sporo zaangażowania i bardzo dużo samodyscypliny.

- Na piękny wygląd najlepiej pracować cały rok. Samodzielne i regularne dbanie o ciało nie jest drogie. Jednak spóźnialscy też mogą jeszcze wiele dobrego dla swojego wyglądu zrobić. Perfekcyjny wygląd można osiągnąć w krótkim czasie, korzystając z zabiegów medycyny estetycznej i usług profesjonalistów. Wtedy trzeba się przygotować na duże wydatki, nawet powyżej 60 tysięcy zł – żartuje Joanna Tokarska z serwisu Kokos.pl.

Sport

Biegać, jeździć na rowerze czy rolkach można oczywiście za darmo. Zainwestować trzeba jednak w odpowiednią odzież. Buty sportowe to wydatek rzędu 300 złotych, strój sportowy z lepszej półki to kolejne 300 złotych. Gdy temperatura na dworze rośnie za bardzo, trening na świeżym powietrzu można zamienić na klimatyzowaną siłownię – trzymiesięczny karnet to koszt około 450 złotych. Cena znacznie wzrasta, jeśli chce się skorzystać z usług trenera personalnego. Dziesięć indywidualnie poprowadzonych treningów pod okiem trenera to około 1000–1500 złotych.

Jedzenie

Do ruchu trzeba dołączyć zdrowe żywienie. Najwygodniejszym, ale i najdroższym sposobem będzie skorzystanie z cateringu dietetycznego. Cena pięciu zbilansowanych posiłków zaczyna się od około 50 zł dziennie, co przez trzy miesiące daje kwotę około 4 500 zł.

d31o5sx

Skalpel

Pakiet podstawowego przygotowania do lata – zgodnie ze wskazówkami kolorowych magazynów – dobrze wesprzeć zabiegami kosmetycznymi, a nawet operacjami plastycznymi. Mężczyźni niezadowoleni ze swojego brzucha mogą zdecydować się na zabieg liposukcji. Kosztuje od 3,5 tys. do 10 tys. zł. Aby poprawić wygląd brzucha, można również przeprowadzić operację wstawienia silikonowych mięśni brzucha. To bardzo drogi zabieg, dość rzadko wykonywany w Polsce.

Depilacja

Na plaży obowiązuje idealnie gładka skóra. Depilacja woskiem najbardziej wrażliwych części ciała to koszt około 200 złotych. Mężczyźni, którzy zdecydują się laserowo usunąć owłosienie z pleców, klatki i pach za jednorazowy zabieg zapłacą około 1,4 tys. zł.

Opalenizna

Pojawić się na plaży bez wcześniejszej opalenizny? Nie wszystkim to odpowiada. Dlatego wcześniej lepiej zainwestować w balsam brązujący (od 20 złotych), kilka seansów w solarium (od około 10 zł za seans) albo opalanie natryskowe (około 100 złotych).

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d31o5sx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31o5sx