Trwa ładowanie...
dziadek

Przypadkowy staruszek uczy chłopaka wiązać krawat

Share
Przypadkowy staruszek uczy chłopaka wiązać krawat
Źródło: Facebook
d236tzw

Młody mężczyzna siedzący na dworcu w Atlancie nieudolnie próbował zawiązać sobie krawat. Jego wysiłki zauważyła starsza pani, która poprosiła męża, aby pomógł chłopakowi. Tę nietypową "lekcję" sfotografował przypadkowy człowiek, a zdjęcie wrzucił do internetu. W kilka godzin polubiło je 300 tys. internautów.

(fot. Facebook)

O tym, jak wielu młodych ludzi ma dziś problem z prawidłowym i eleganckim wiązaniem krawata, świadczy chociażby liczba dostępnych aplikacji poświęconych temu zagadnieniu czy wyświetleń każdego z tak wielu "instruktażowych" filmików na YouTube. Starszych z nas to zapewne dziwi - w końcu jeszcze niedawno umiejętność tę posiadał niemal każdy chłopak i mężczyzna. Jednak czasy się zmieniają, czego dowodem jest viralowe zdjęcie z Atlanty.

d236tzw

Jego autorem jest Redd Desmond Thomas, który zauważył tę rozbrajającą scenę i opisał ją na swoim profilu. Według jego relacji starsza pani (widoczna na zdjęciu w czerwonym płaszczu) miała podejść do młodzieńca i spytać go, czy na pewno wie, jak się wiąże krawat. Widać jego próby świadczyły o czymś zupełnie przeciwnym. I rzeczywiście chłopak szczerze odparł, że nie ma pojęcia. Wówczas staruszka zwróciła się do męża, aby nauczył chłopaka, jak się to robi. Nie, żeby zawiązał mu krawat, ale właśnie - żeby go nauczył. Jak ojciec lub dziadek uczy zazwyczaj syna lub wnuczka. Ten przesympatyczny akt dobroci z miejsca podbił serca internautów.

Jeden z nich tak skomentował zdjęcie: "Zobaczcie, jakie to proste. Zwykły miły gest, a wywołał uśmiech na naszych twarzach i rzeczywiście pomógł temu chłopakowi. Tego typu zachowanie jest znacznie więcej warte niż zmienianie sobie zdjęć profilowych na flagę jakiegoś kraju na znak solidarności" - napisał w nawiązaniu do internetowej akcji po tragicznych wydarzeniach w Paryżu.

Poniżej zamieszczamy wideo-instrukcję wiązania krawata. Jak widać, przydatna to umiejętność.

d236tzw

Podziel się opinią

Share
d236tzw
d236tzw