Trwa ładowanie...
11-05-2011 11:39

Puchar Polski Kobiet w Rugby 7

Puchar Polski Kobiet w Rugby 7Źródło: rugby.info.pl
d2351bt
d2351bt

Czy kobiety mogą grać w rugby? Przecież to sport dla silnych fizycznie i wytrzymałych mężczyzn... Okazuje się jednak, że nie tylko dla mężczyzn, a na dodatek kobiety potrafią wykazać się równie imponującą determinacją. Od dwóch lat kobiece rugby w Polsce rozwija się dynamicznie, głównie dzięki zaangażowaniu zawodniczek w promocje tej dyscypliny. Udział w programach telewizyjnych, reportaże, liczne wywiady - wszyscy chcą zadać pytanie subtelnym paniom - dlaczego wybrały tak brutalny spot?

Jeśli ktoś chce się przekonać jak wygląda rugby w kobiecym wydaniu ma teraz do tego najlepszą okazję. 14-go maja w Gdańsku odbędzie się finał Pucharu Polski kobiet w rugby 7. Do walki o prestiżowe trofeum przystępują najlepsze drużyny z Polski: Mario Ladies Lechia, Tygrysice Sochaczew, BBR Łódź, Frogs Warszawa (2 zespoły), Diablice Ruda Śląska, Czarne Pruszcz Gdański.

Puchar Polski odbędzie się w dobrze znanym schemacie turniejowym czyli mecze każdy z każdym w grupie, a w ostatniej fazie finał pomiędzy najlepszymi drużynami. Zespół, który wygra finałowy pojedynek otrzyma z rąk prezesa Polskiego Związku Rugby Jana Kozłowskiego Puchar Polski.

Trener Mario Ladies Lechia Janusz Urbanowicz:Finał Pucharu Polski odbywa się na naszym boisku co zawsze jest elementem dodatkowej determinacji. Chcielibyśmy pokazać się naszym kibicom jak najlepiej dlatego trenujemy w pełnej koncentracji. W tym tygodniu skupiliśmy się na ćwiczeniu stałych elementów gry oraz na obronie, która może okazać się kluczowa w meczach na wyrównanym poziomie. Swój udział w turnieju zapowiedziały najlepsze drużyny z Polski, które mają chrapkę na Puchar Polski - my również dlatego zrobimy wszystko, żeby go zdobyć.

Grupa A

  1. Frogs Warszawa 1
  2. BBR Łódź
  3. Diablice Ruda Śląska

Grupa B

  1. Mario Ladies Lechia Gdańsk
  2. Tygrysice Sochaczew
  3. Czarne Pruszcz Gdański
  4. Frogs Warszawa 2

Miejsce turnieju: Gdańsk, ul. Grunwaldzka 244, obiekt GOKF Data i godzina: 14.05, 12:00 Wstęp wolny

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in. przejazd grupy motocyklowej WILD-DOGS FG z Gdańska oraz stowarzyszenia motocyklowego LOTOR Gdańsk. Na bieżnię boiska wjadą również zabytkowe samochody, które zdobywają nagrody na arenie konkursów ogólnopolskich.

Finał Puchar Polski odbywa się po patronatem Polskiego Związku Rugby

d2351bt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2351bt