Trwa ładowanie...

"Puls Biznesu": Informatycy wolą korporacje

Share
"Puls Biznesu": Informatycy wolą korporacje
Źródło: AFP
d19csdq

Małe firmy działające na rynku technologii chcą się rozwijać, ale nie mają z kim. Najlepszych specjalistów IT przejmują koncerny - donosi "Puls Biznesu".

Jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż jest dzisiaj IT. Szybki rozwój nowych technologii oznacza również większe zapotrzebowanie na informatyków, którzy od dawna na brak ofert pracy nie narzekają.

Narzekają natomiast firmy, bo nie ma kogo zatrudnić. Liczba studentów kierunków informatycznych nie rośnie znacząco.

d19csdq

- Specjalistów IT jest za mało. Nie wystarczy ich dla wszystkich - twierdzi Sylwia Błaszczyk, kierownik poznańskiego oddziału Devonshire, firmy zajmującej się rekrutacją m.in. specjalistów IT.

Szczególnie nie wystarcza ich dla mniejszych, często bardzo młodych podmiotów.

- Nie mamy większych problemów z przejmowaniem informatyków z mniejszych firm do korporacji. Szukamy ich wszędzie, gdzie tylko można - twierdzi Sylwia Błaszczyk.

Korporacja dla specjalistów IT oznacza często prestiż, możliwość rozwoju, pracy z najnowszymi technologiami i uczestniczenia w projektach na większą skalę, wyprzedzających polski rynek.

- Zdarzają się osoby, które wolą rodzinną atmosferę i nie chcą być tylko numerkiem na liście płac. Ale rzadko - mówi przedstawicielka Devonshire. (PAP)

tpo/Ijuh

d19csdq

Podziel się opinią

Share
d19csdq
d19csdq