Trwa ładowanie...
05-09-2016 15:12

Raper GIS-u wraca – tym razem z apelem do grzybiarzy

„Uważaj na grzyby brachu, bo wylądujesz w piachu!”. Od takich słów zaczyna się najnowszy klip rapera GIS-u, czyli Marka Posobkiewicza – szefa Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Raper postanowił zająć się tematem na czasie i przypomina, że wszystkie grzyby są jadalne, ale niektóre tylko jeden raz.

Share
d2jgle2

– Proszę, uważaj na grzyby. Skonsumujesz trującego, możesz zaraz być nieżywy – rapuje GIS-u i radzi, by nigdy nie jeść grzybów, których się nie zna. Sam, jak przyznaje w klipie, jest wielbicielem potraw z grzybami, ale „boi się jak ognia, grzyba, który go otruje”. Przypomina też wszystkim rodzicom, że grzyby są ciężkostrawne i nawet te, które nie są trujące, nie powinny być podawane dzieciom.
Apel rapera GIS-u to część większej kampanii „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia”. W jej ramach Inspektorat przygotował materiały informacyjne m.in. z charakterystycznymi objawami zatrucia oraz z listą grzybów jadalnych i trujących, które łatwo ze sobą pomylić. – W tym roku było już przynajmniej kilka ciężkich zatruć. Chcieliśmy zwrócić uwagę, że nawet najbardziej doświadczonych grzybiarzy gubi rutyna – komentuje Jan Bondar, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Raper GIS-u twierdzi, że po ostatnim klipie był namawiany do zmiany muzyki, która jest podkładem do jego rymów, ale uznał, że lepiej trzymać się sprawdzonych metod. Marek Posobkiewicz po raz pierwszy wcielił się w postać rapera GIS-u w ramach akcji informującej o skutkach zażycia dopalaczy. Hitem tego klipu był fragment: „Oddal, oddal to pytanie. Nie daj się nigdy w życiu namówić na nie”, który był nawiązaniem do słów ówczesnego ministra zdrowia Mariana Zębali. Później GIS-u apelował jeszcze do palaczy i do rodziców, by szczepili dzieci. – Mówiąc językiem młodzieżowym, szef w ten „bekowy” sposób stara się zwrócić uwagę na ważne tematy. Profesjonalista powiedziałby, że to słabe, ale klipy cieszą się ogromną popularnością. To po prostu działa – komentuje Jan Bondar.

d2jgle2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jgle2
d2jgle2