Trwa ładowanie...

Rękawice dla zawodowców. Są wytrzymałe i leżą jak druga skóra

Zarówno przedstawiciele służb mundurowych i survivalowcy, jak i mechanicy czy wędkarze, potrzebują dobrej jakości rękawic. Pewność chwytu jest nie do przecenienia, dlatego warto inwestować jedynie w najlepszy ekwipunek.

Rękawice dla zawodowców. Są wytrzymałe i leżą jak druga skóraŹródło: Shutterstock.com
d4e5ulm
d4e5ulm

Rękawice o doskonałej wytrzymałości, które jednocześnie nie zaburzają czucia w rejonie palców, to niewielki wydatek. Aby jak najlepiej spełniały swoje zadanie, musisz odpowiednio dopasować je do rozmiaru dłoni. Jeśli będą zbyt małe, noszenie ich będzie wiązało się z dyskomfortem, a ty będziesz mieć problem z rozprostowaniem dłoni. Z kolei w zbyt luźnych rękawicach zaburzy się twoja kontrola czucia.

Aby poprawnie dopasować rozmiar rękawiczki, zmierz długość środkowego palca, a następnie szerokość dłoni (bez kciuka). Następnie porównaj wyniki z tabelą i wybierz rękawiczki, które mieszczą się w wyznaczonej skali.

Wytrzymałe i praktyczne

Podstawową funkcją rękawic taktycznych jest ochrona przed zranieniami i odciskami. Ma to kluczowe znaczenie szczególnie dla survivalowców - nawet niewielkie skaleczenie może znacznie utrudnić pracę czy posługiwanie się narzędziami. Z drugiej strony osoby, które wykonują prace wysiłkowe, potrzebują odpowiedniego zabezpieczenia przed odciskami.

Najbardziej wrażliwe miejsca rękawic zostały odpowiednio wzmocnione tak, by zapewnić jak największy komfort noszenia. Końcówki palców pokryto gumą, której zadaniem jest amortyzowanie uderzeń. Jednocześnie nie zaburza to zręczności palców ani ich przyczepności.

Nie tylko wojskowi używają rękawic taktycznych Shutterstock.com
Nie tylko wojskowi używają rękawic taktycznych Źródło: Shutterstock.com

Jak druga skóra

Założenie rękawic nie musi równać się ze zmniejszeniem kontroli czucia. Zarówno opuszki, jak i wnętrze dłoni pokryte są twardym i elastycznym materiałem, który przylega do skóry i doskonale oddaje każdy, nawet najlżejszy dotyk. Nie musisz zdejmować rękawic podczas przykręcania śrub czy operowania narzędziami, gdyż materiał na koniuszkach palców nie przesuwa się podczas nacisku.

Z drugiej strony za zręczność odpowiada również przyczepność rękawic. Dlatego wnętrze dłoni pokryto specjalnym teksturowanym materiałem, który zapewni pewny chwyt nawet w wodzie lub podczas deszczu.

d4e5ulm

Ale nawet najbardziej dopasowane do dłoni rękawice nie zdadzą się na nic, jeśli dłoń zacznie się pocić. Dlatego warto wybrać modele wykonane z materiału odprowadzającego wilgoć na zewnątrz. W ten sposób otrzymasz rękawice, w których dłoń się nie poci, a jednocześnie w chłodniejsze dni nie będą narażone na zmarznięcie.

Rękawice bez palców

Jeśli szukasz rękawic, które sprawdzą się podczas prac wymagających sporo precyzji, dobrze będzie jednak zdecydować się na model bez palców. Z jednej strony brak warstwy materiału zapewnia niezmienioną kontrolę czucia i zręczność, z drugiej zabezpiecza wnętrze dłoni przed urazami. Specjalne wkładki absorbujące uderzenia i wibracje sprawiają, że długotrwała i wymagająca praca, taka jak rąbanie drewna, nie powoduje dyskomfortu i bólu.

d4e5ulm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e5ulm