Trwa ładowanie...

Rękawice taktyczne. Nie tylko dla survivalowców

Rękawice taktyczne kojarzą się przede wszystkim z wojskiem czy służbami mundurowymi, jednak ten element stroju może być traktowany jako odzież robocza. Dlatego znajdzie również zastosowanie u mechaników, budowlańców oraz każdej osoby, która pracuje fizycznie.

Rękawice taktyczne. Nie tylko dla survivalowcówŹródło: iStock.com
d3zsryy
d3zsryy

Nawet niewielka ranka dłoni może sprawić, że obsługiwanie najprostszych narzędzi będzie utrudnione lub wręcz niemożliwe. Dlatego warto zadbać o to, by uchronić się przed kontuzjami przy pomocy rękawic wykonanych z wytrzymałego materiału. Oczywiście żaden materiał nie będzie w stanie uchronić dłoni przed zranieniem w stu procentach, dlatego mimo wszystko lepiej zachować ostrożność.

Liczy się wygoda

Rękawice powinny przywierać do ciała niczym druga skóra. Nie mogą być przy tym zbyt ciasne, w przeciwnym wypadku po długotrwałym użytkowaniu pojawi się dyskomfort, a zakres ruchu palców będzie mocno ograniczony. Z drugiej strony zbyt luźne rękawice przekładają się na mniejszą kontrolę czucia, co sprawia, że wykonywanie precyzyjnych prac może być utrudnione.

Przyjmuje się, że dobrze dopasowane rękawice pozwalają na posługiwanie się drobnymi narzędziami bez konieczności ich zdejmowania. W rękawicach taktycznych powinieneś być w stanie bez problemu podnieść monetę z blatu stołu. To zasługa materiału, który doskonale oddaje nacisk. Jednocześnie najbardziej wrażliwe na ścieranie miejsca, takie jak koniuszki palców czy kciuk, pokryte są bardziej wytrzymałym i odpornym na ścieranie materiałem.

Liczy się nie tylko to, co na zewnątrz. Zwróć uwagę na konstrukcję wnętrza rękawicy. Dobrej jakości modele są skonstruowane tak, że wewnętrzne szwy są praktycznie niewidoczne. To z kolei zapewnia należytą wygodę noszenia rękawic i sprawia, że przylegają do ciała jak druga skóra.

Nie tylko wojskowi używają rękawic taktycznych Shutterstock.com
Nie tylko wojskowi używają rękawic taktycznych Źródło: Shutterstock.com

Komfort noszenia

Tym co wyróżnia rękawice taktyczne dobrej firmy od innych modeli, jest przede wszystkim komfort użytkowania i przystosowanie tego elementu garderoby do pracy w każdych warunkach. Gwarancją wygody jest odpowiedni materiał, który zapewnia odprowadzanie wilgoci z wnętrza rękawicy, dzięki czemu dłoń pozostaje sucha i nie przegrzewa się nawet w wysokich temperaturach. Materiał chroni jednak nie tylko przed ciepłem, ale również wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi, wstrząsami czy rozcięciami.

Przy zakupie warto również zwrócić uwagę na długość rękawicy. Może ona sięgać do nadgarstka, choć bardziej zaawansowane modele są nieco dłuższe i wyposażone w zapięcie na rzep. To dodatkowe zabezpieczenie dla dłoni na wypadek kontuzji, dlatego warto zwrócić uwagę na jego wykonanie. Rzep nie powinien się odczepiać ani zahaczać o inne elementy stroju.

Kwestie kosmetyczne

Jeśli planujesz dopasować rękawice do konkretnego stroju, liczy się również sam ich wygląd, choć jest to sprawa drugorzędna. Przeważne rękawice dostępne są w kolorach khaki, coyote brown, czarnym oraz w barwach kamuflażu. Bez problemu dopasujesz kolor i styl rękawic do swoich potrzeb. Tego typu ekwipunek przyda się podczas codziennej pracy.

d3zsryy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zsryy